امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 ساماندهی وسایل اتاق خواب
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   190

 ساماندهی وسایل اتاق خواب


محل مناسب تخت خواب

 ساماندهی وسایل اتاق خواب

اگر نگران این هستید که چگونه اسباب و اثاثیه را در اتاق خواب قرار دهید، یک نکته که باید در ذهن خود داشته باشید، این است که از تخت های مدرن، براق و نیز اثاثیه ای با اندازه های متناسب بهره ببرید هرچقدر ابعاد تخت شما کوچکتر باشد، به همان اندازه فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم دکوری و اثایثه همچون صندلی و عسلی ها وجود خواهد داشت.
بی اغراق باید گفت تخت خواب مهمترین جز اتاق خواب بوده و مکان قرارگیری ان از اهمیت بسزایی برخوردار است. به هنگام انتخاب مکان مناسب تخت، سهولت رفت و امد به ان را نیز در نظر بگیرید. بهترین محل برای قرار گیری تخت، در پشت بزرگترین دیوار اتاق است. البته اگر پنجره و در مانع از انجام این کار شوند، می توانید تخت را در گوشه ای از اتاق جای دهید.


تعادل مناطق

 ساماندهی وسایل اتاق خواب

از انجا که تخت خواب بزرگترین عنصر هر اتاق خوابی است ، شما باید حتی الامکان، سایر اثاثیه را از ابعاد کوچکتر انتخاب کنید. اگر فضای کافی در اتاق وجود دارد، پیشنهاد می شود از دو میز عسلی که روی هر کدام از انها لوازم ضروری یا دکوری و یا چراغ خواب قرار داده اید، استفاده کنید. فقط یادتان نرود که اندازه ارتفاع میزها نباید بیشتر از ارتفاع تخت باشد.


گنجه ای مناسب

 ساماندهی وسایل اتاق خواب

وجود گنجه یا کمد دیواری در هر اتاق خوابی ، یکی از خلاقانه ترین ایده هاست. می توان از انها به عنوان قفسه کتاب و حتی زیر تلویزیون استفاده کرد. اگر دیوارهای اتاق تان بزرگ است، بهتر است از نمونه های عریض و کوتاه انها انتخاب کنید. دیوارهای کوچک، مناسب تعبیه گنجه های بلند و باریک هستند. از طرف دیگر چنانچه فضای اتاق تان مطلوب و بزرگ است ، می توانید از گنجه های فانتزی در قسمت زیرین پنجره استفاده کرده و کانون دیدی بسیار زیبا خلق کنید

اثاثیه را طبق نیازهای تان بچینید

 ساماندهی وسایل اتاق خواب

پس از انکه اثاثیه ضروری اتاق را در جای مخصوص خود قرار دادید، باید به فکر فعالیت های زیرکانه باشید! برای نمونه، اگر عادت دارید به هنگام تماشای تلویزیون به بالش تکیه کنید، بهتر است تلویزیون را روی تاج سر تخت قرار دهید تا راحت تر دیده شود یا چنانچه دوست دارید خوابیده و به خواندن کتاب بپردازید، از وجود لامپ رومیزی و فضای کافی برای نگهداری کتاب های خود نیز مطمین شوید. با انجام این ایده های اسان دیگر نگران چگونگی چیدمان لوازم در اتاق خود نیستید.

مترجم: نازنین محمدی


برچسب ها :