امروز : ﺳﻪشنبه, 26 تیر 1397
خاصیت غذاهای شیرین شور ترش و چرب
3/50 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   152

در مبانی کلیات طب سنتی ایران آمده است هر غذایی بر حسب طعمی که دارد، دارای کیفیت خاصی است که می توان از آن ها در حفظ سلامتی و درمان بیماری ها استفاده کرد. گاهی شناختن خواص طعم های مرکب مستلزم آن است که خاصیت مفرد آن ها را دقیقا بدانیم در اینجا به برخی از این موارد اشاره می شود.

خواص طعم های مختلف:

خاصیت غذاهای شیرین

غذاهای شیرین، خاصیت غذایی زیادی دارند و باعث ایجاد حرارت معتدل می شوند. فربه کننده بدن و سازگار با طبیعت هستند و به طور معتدل، پاک کننده معده اند. غذای شیرین، سردی غذاهای ترش و ضرر آن ها بر اعصاب، حرکت و هیجان ریاح را بر طرف می کند و جلوی عطش و گرمی ناشی از غذاهای شور را می گیرد .

خاصیت غذاهای شور

غذاهای شور، گرم کننده تر از غذاهای شیرین و خشک کننده اند. خاصیت غذایی ندارند و مانع عفونت اند. مانع نفوذ غذای ترش در اعصاب می شوند. از آروغ ترش و سوزش معده ناشی از غذاهای ترش جلوگیری می کنند. غذای شور بی میلی به غذا را از بین می برد، اشتها را باز می گرداند و سیری کاذب را بر طرف می کند.

خاصیت غذاهای ترش

خاصیت غذاهای ترش، کم است. معتدل و مایل به سرد است. تلطیف کننده، لاغر کننده بدن و ناسازگار با طبیعت است. گرمی و تشنگی ناشی از غذای شیرین را رفع می کند و از تولید صفرا، تهییج خون و از ایجاد سده در بدن جلوگیری می کند.

خاصیت غذاهای چرب

غذاهای چرب، شوری، خشکیدگی و تحریک عصبی و زبری دستگاه گوارش که از خوردن غذای شور پدید آمده را از بین می برد و در مقابل، غذاهای شور هم سستی دستگاه هاضمه را که بر اثر خوردن مواد چربی در بدن بروز کرده است، اصلاح می کند.

خاصیت غذاهای قابض

غذاهای قابض خاصیت اسهالی غذاهای شیرین و چرب را رفع کرده، از سستی معده که بر اثر خوردن آن ها عارض شده، جلوگیری می کند و در مقابل، غذاهای شیرین خشونتی را که در سینه از خوردن غذاهای قابض عارض می شود، برطرف می کند و شدت قبض مزاج بر اثر خوردن غذای قابض را اصلاح می کند. (غذای شیرین مجاری هضم را پاک می کند اما این پاک سازی چندان قوی نیست). غذای چرب نیز همین عمل را با غذای قابض انجام می دهد جز آن که غذای چرب علاوه بر آن، خشونتی را که غذای قابض به وجود آورده، اصلاح می کند و مانع تولید خون سوداوی آن می شود.


برچسب ها :