امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
چگونه کودک باهوش تری داشته باشیم؟
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   106

بر اساس مطالعه ای جدید مادرانی که مکمل های ریزمغذی در دوران بارداریشان می خورند، می توانند چیزی برابر با یک سال تمام آموزش، به توانایی های شناختی کودکشان در سن ۹ تا ۱۲ سالگی اضافه می کنند.
مواد مورد نیاز در دستور تهیه ی «کودکان باهوش تر» به نوشته ی محققین، شامل پرورش در آغاز زندگی، مادران شاد و والدین تحصیل کرده می باشد.
همچنین در این مطالعه دریافت شد که محیط پرورشی کودک رابطه ی قوی تری با رشد عقل، حافظه ی اظهاری، حافظه ی روندی، کارکرد اجرایی، موفقیت های تحصیلی، مهارت های حرکتی ظریف، و سلامت اجتماعی-احساسی دارد تا عوامل بیولوژیکی.
بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، به شکل گسترده ای، ۳۰۰۰ کودک مدرسه ای را با سن ۹ تا ۱۲ سال در اندونزی مورد آزمایش قرار دارند. مادران این کودکان، پیش از این در مطالعه ی دیگری شرکت کرده بودند که در آن تاثیر مکمل های ریز مغذی ها (MMN) و مکمل های استاندارد آهن و فولیک اسید (IFA) در دوران حاملگی بررسی شده بود.
در آن مطالعه ی پیشین (SUMMIT) که بین سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ انجام شد، نیمی از ۳۱۲۹۰ مادر شرکت کننده، از مکمل های MMN مصرف کردند و نیمی دیگر از مکمل های IFA. مکمل های MMN مشابه با مولتی ویتامین های پیش از زایمان بودند که زنان باردار در بسیاری از کشورها از آن ها استفاده می کنند.
آخرین مطالعه ای که در ادامه ی این مطالعات انجام شد، فواید بلند مدت شگفت انگیزی را در کودکان متولد شده از مادرانی که مکمل های MMN دریافت کردند نشان داد، مثل بهبود حافظه ی روندی در مقیاسی برابر با نیم سال آموزش بیشتر.
حافظه ی روندی، در یادگیری مهارت های جدید و پردازش ادراکات، و مهارت های حرکتی و شناختی، دخیل است. حافظه ی روندی در عملکرد تحصیلی کودک و زندگی روزمره اش مهم است و با مهارت هایی مانند رانندگی، تایپ کردن، خواندن، حساب کردن، حرف زدن و درک زبان، و یادگیری مراحل، قوانین و تقسیم بندی ها درگیر است.
کودکان مادرانی که کم خونی داشتند و در گروه MMN بودند، نمرات بالاتری در توانایی های عمومی فکری دریافت کردند. این تفاوت را می توان با افزایش ایجاد شده در یک سال کامل آموزش مقایسه کرد.
آن چه بیشتر محققین را شگفت زده کرد و آن ها را تحت تاثیر قرار داد: قوای رابطه ی بین توانایی های شناختی و شرایط اجتماعی و محیطی در اوایل زندگی بود.
عوامل ژنتیکی مانند وضعیت تغذیه ی مادر در دوران بارداری ، وزن کم نوزاد به هنگام تولد، زایمان زودرس، رشد فیزیکی و وضعیت تغذیه ی ضعیف نوزاد، چنان ارتباط قوی ای با توانایی های شناختی کودک در ادامه ی روند مطالعات نشان نداند. درمقابل، عوامل اجتماعی-احساسی، ارتباطی بسیار قوی داشتند مانند محیط منزل، افسردگی مادر، تحصیلات والدین، و وضعیت اجتماعی-اقتصادی.


برچسب ها :