امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 خداحافظی با موخوره؛ یک بار و برای همیشه
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   244

جلوی اشتیاق تان به شامپو را بگیرید
خشکی مو ممکن است باعث شکستگی تارهای مو و موخوره شود، پس تا می توانید مصرف شامپوی تان را کاهش دهید، مخصوصا اگر موهای تان فر است. مایکلا بلیست، ارایشگر و صاحب سالن 718 بروکلین می گوید: دخترهایی که موهای فر دارند نباید بیش از یکی دو بار در هفته موهای شان را با شامپو بشویند. نشستن زیاد مو با شامپو اساس مراقبت از مو است. تنها یک استثنا وجود دارد؛ بعد از شنا. باید از شامپوی تمیز کننده همراه با حالتدهنده استفاده کنید تا مواد شیمیایی مضر و خشککننده استخر از موهای تان زدوده شود.

نرم کردن موهای تان را یک مرحله جلوتر ببرید و به برنامه هفتگی تان ماسک مو هم اضافه کنید. محصولات زیادی در بازارهای امروزی موجود است که برای هر نوع مویی پیدا می شود. این محصولات هر کاری از دستشان برمی اید مانند حجم دادن به موها، درخشان کردن و مرطوب کردن عمقی موها. محصولات حاوی کراتین موهای اسیب دیده را ترمیم می کنند و جایگزینی برای کراتین طبیعی موها هستند. اگر مرتبا شنا می کنید، مخصوصا در استخرهای کلردار، به موهای تان کاندیشنر یا حالت دهنده بزنید و ان را زیر کلاه شنا جمع کنید تا مواد شیمیایی را دور نگه دارید و موهای تان مرطوب بماند.

با احتیاط موهای تان را حالت دهید
خانم هایی که موهای فر دارند باید از شانه دندانه درشت زیر دوش استفاده کنند و وقتی نرمکننده روی موهای شان است، گره های موهای شان را باز کنند. همیشه شانه کردن را از انتهای مو شروع کنید و کم کم به سمت ریشه ها بیایید. کسانی که موهای شان خیلی فر است هم بهتر است استفاده از شانه را فراموش کنند و وقتی موهای شان نرمکننده دارد؛ با کمک انگشتان شان گره ها را به ارامی باز کنند. اگر موهای تان صاف است هم می توانید موهای تان را شانه کنید تا روغن های طبیعی که از ساقه مو محافظت می کنند به خوبی پخش شوند.

استفاده از لوازم برقی و داغ مانند سشوار موهای تان را مستعد شکنندگی و موخوره می کند. تا وقتی تابستان است بگذارید موهای تان با گرمای طبیعی هوا خشک شود. خشک شدن مو با جریان هوای طبیعی خیلی بهتر است. یک روش ساده برای بیدار شدن با موهایی زیبا: موهای تان را وقتی خیس است ببافید. با این کار بالای موهای تان صاف می ماند و در انتهایش فر های درشت ساحلی درست می شود.
اگر هم نمی توانید استفاده از وسایل برقی و داغ را برای حالت دادن به موهای تان از برنامه روزانه تان حذف کنید، از محصولات محافظت در برابر گرما در لابلای موهای تان استفاده کنید تا به موهای تان اسیب نرسد.
مراقبت از موی مناسب، موهای تان را سالم و براق نگه می دارد. اما به خاطر داشته باشید که حتی سالم ترین موها را هم فصلی یک بار باید مرتب کرد.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :