امروز : جمعه, 29 تیر 1397
فواید نمک دریایی برای پوست
4/00 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   142

نمک دریایی یک شگفتی طبیعی است که فواید بسیاری دارد. این ماده طبیعی اخیرا محبوبیت زیادی برای اضافه شدن به محصولات آرایشی پیدا کرده است چون برای حفظ سلامت پوست و مو مناسب تشخیص داده شده.

استفاده های نمک دریایی در پوست:

لایه بردار

نمک دریایی یکی از بهترین محصولات لایه بردار موجود است، نه تنها به خاطر طبیعی بودنش، بلکه به خاطر کارایی بهترش نسبت به سایر محصولات. نمک دریایی لبه های تیز و خشن ندارد و به اندازه کافی نرم است که بتوانید در بیشتر نقاط بدن تان از آن استفاده کنید.

نمک دریایی می تواند به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد، و در ترکیبات بسیاری از محصولات زیبایی نیز یافت می شود. ترکیب آن با مقدار کمی لوسیون یا روغن، لایه بردار بسیار خوبی برای از بین بردن سلول های مرده سطح پوست خواهد بود. در نتیجه استفاده از آن، پوستی نو، نرم، شاداب و بدون خشکی و زبری خواهید داشت.

سم زدایی

نمک دریایی برای سم زدایی پوست از مواد مضر نیز عالی است! مواد سمی و مضر را از سطح پوست بر می دارد و پوستی زیبا و نرم بر جای می گذارد. تنها لازم است مقداری نمک دریایی را با آب مخلوط کنید و لایه ضخیمی از آن را روی پوست تان بمالید و صبر کنید تا چند دقیقه ای بر روی پوست تان بماند.

بعد از درمان سم زدایی، در پوست تان احساس خیلی بهتری خواهید داشت. نه تنها پوست تان نرم و شاداب خواهد بود، بلکه انگار دوباره متولد شده است.

دریا درمانی

دریا درمانی نوعی درمان با استفاده از آب دریاست. کمی نمک دریایی به آب داخل وان اضافه کنید و در آن دراز بکشید. نمک دریایی به شما آرامش می دهد و تمام استرس شما را از بین خواهد برد. اولین بار، استفاده از نمک دریایی در یونان رایج شد و گفته می شود که فواید روانی فراوانی هم دارد از جمله تسکین اضطراب و پریشانی.

همچنین روش خوبی برای راحت خوابیدن در شب است. فقط کافی است قبل از خواب در وانی با آب و نمک دریایی غلیظ خود را بشویید تا مثل یک نوزاد به خواب بروید.

پاک کردن منافذ پوستی

استفاده از نمک دریایی روش مناسبی برای پاک کردن منافذ پوست است چون حاوی کلسیم بالایی است که برای پاک کردن منافذ مسدود پوست بسیار مفید است. مخلوط غلیظی از آب، روغن یا لوسیون و نمک دریایی به صورت تان بمالید و بگذارید پنج دقیقه بماند تا از شر منافذ مسدود پوست تان راحت شوید.

همچنین استفاده منظم از آن در درمان و جلوگیری از آکنه هم موثر است. می توانید از این مخلوط برای درمان نقطه ای، روی آکنه ها و جوش ها و خشک کردن شان استفاده کنید.

مزایای بهداشتی دیگر

نمک دریایی برای سایر بخش های بدن هم مزایایی دارد که در زیر آن ها را متذکر می شویم:

  • شستشوی دهان
  • تمیز کردن دندان
  • کاهش پف صورت
  • درمان نیش زنبور و گاز حشرات

برچسب ها :