امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 درمان های طبیعی جوش های بعد از اصلاح
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   194

- عسل

خاصیت ضدباکتری عسل شناخته شده است و می تواند حساسیت و قرمزی پوست را به سرعت درمان کند. عسل تورم و التهاب را کاهش می دهد و پوست را مرطوب نگه می دارد. علاوه بر این، از عفونت پوست هم جلوگیری می کند.
کمی عسل به پوست بمالید. بگذارید روی پوست خشک شود، سپس ان را با اب سرد بشویید.
همچنین می توانید نصف قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست بزنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس پوست را با اب ولرم اب بکشید.
یکی از این درمان ها را ۳ تا ۴ مرتبه در روز انجام دهید.

- جوش شیرین

یکی دیگر از درمان های قدیمی برای این مشکل پوستی، جوش شیرین است. جوش شیرین به دلیل خاصیت ضدالتهاب، پوست را تسکین می دهد. علاوه بر این، خارش و قرمزی پوست را کاهش می دهد.
یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک پیمانه اب مخلوط کنید.
یک توپک پنبه ای را به این محلول اغشته کنید و به پوست بزنید.
۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با اب سرد بشویید.
این کار را ۲ تا ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

- خیار

خاصیت ابرسانی و ضدالتهابی خیار به درمان قرمزی و حساسیت ناشی از اصلاح کمک می کند. علاوه بر این، خیار حاوی ویتامین C و K ، دو ماده مهم برای تسکین درد و خارش است.
برش های خیار را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید. برش های خنک خیار را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بمالید. چند دفعه این کار را انجام دهید تا پوست تسکین یابد.
راه دیگر استفاده از خیار این است که نصف یک عدد خیار را پوره کنید و با یک چهارم پیمانه شیر مخلوط کنید. این مخلوط را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس ان را به پوست بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با اب گرم بشویید. این درمان را روزانه ۲ مرتبه و به مدت ۲ روز انجام دهید.

- روغن درخت چای

روغن درخت چای، ضدباکتری، ضدالتهاب و ضدعفونی کننده است و می تواند پوست را به سرعت تسکین دهد.
۵ قطره روغن درخت چای را با ۲ قاشق غذاخوری اب مخلوط کنید. این مخلوط را به پوست بزنید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با اب ولرم بشویید. این کار را دو مرتبه در هفته انجام دهید.
همچنین می توانید دو تا سه قطره روغن درخت چای را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بیفزایید و مخلوط ان را به پوست بزنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد پوست را اب بکشید.

- جو دو سر

خاصیت تسکین دهندگی و ضدالتهاب جو دو سر به کاهش التهاب و سوزش پوست ناشی از اصلاح موهای زاید کمک می کند.
مقدار مساوی جو دو سر خرد شده و ماست را مخلوط کنید و کمی عسل به ان اضافه کنید.
این مخلوط را به پوست بزنید.
۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با اب ولرم بشویید.
این درمان را روزانه ۱ یا ۲ مرتبه و به مدت ۲ تا ۳ روز انجام دهید.
از ان جا که پیشگیری بهترین درمان است، بهتر است همیشه بعد از حمام اصلاح کنید و از محصولات و تکنیک های مناسب برای انجام این کار استفاده کنید.


برچسب ها :