امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 ماسک های دست ساز از مرکبات
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   250

- تونر صورت گریپ فروت

اگر فواید بی شمار گریپ فروت را بدانید، حتما این میوه را امتحان خواهید کرد. اب گرفته گریپ فروت تازه را با کمی اسطوخودوس یا نعنا تازه مخلوط کنید تا یک تونر ضد چربی و سفت کننده داشته باشید. بگذارید چند ساعت و یا در طول شب روی پوست تان بماند و یا ان را روی پوست تان اسپری کنید تا با چربی های روی پوست تان مبارزه کند.

- ماسک صورت اب پرتقال

این ماسک ساده ترین ماسک مرکبات است و فقط به دو ماده اولیه نیاز دارد. یک قاشق چای خوری اب پرتقال و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین. این یک ماسک کلاسیک است و اگر می خواهید زیادی ریخت و پاش نکنید و سریع جواب بگیرید، می توانید از این ماسک استفاده کنید. جوش شیرین لایه برداری می کند و با اکنه ها مبارزه می کند و اب پرتقال به خاطر ویتامین سی پوست را جمع و روشن می کند. این ماسک را 20 دقیقه روی پوست تان بگذارید. اما وقتی ماسک شروع به خشک شدن کرد زیاد تعجب نکنید.

- ماسک صورت لیمو و عسل

عسل و لیمو همیشه با هم ترکیبات خوبی بوده اند و خاصیت سم زدایی و ضد میکروبی داشته اند. انها را با هم مخلوط کنید و به ان کمی دارچین اضافه کنید تا از سرخ شدن پوست تان کاسته شود. حالا یک ماسک قوی ضد اکنه دارید که سموم را از بین می برد و پوست تان را روشن و براق می کند.

- اسکراب دست ساز مرکبات و شکر

شما می توانید با موادی که خودتان دوست دارید ماسک و اسکراب درست کنید. برای این اسکراب به روغن مایع نارگیل و یک لایه بردار مانند شکر، چند قطره روغن ضروری به دلخواه خودتان و یک قاشق غذاخوری یا بیشتر اب لیموی تازه احتیاج دارید. می توانید برای نتیجه بهتر، به این مخلوط کمی هم عسل اضافه کنید.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :