امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 نوشیدنی هایی برای خلق وخوی بهتر
4/50 امتیاز از 3 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   230

اب گرم و لیمو

وقتی که اشفته هستید و تمرکز ندارید، نوشیدن مقداری اب گرم با لیمو تاثیر خیلی مثبتی دارد. کم شدن اب بدن می تواند تمرکز شما در کارهای طولانی مدت را به شدت کاهش دهد، برای همین به طور کلی نوشیدن مداوم اب کار هوشمندانه و مفیدی است. اما اگر می خواهید تمرکزتان را خیلی بیشتر کنید، یک تکه لیموی تازه استفاده کنید. حتی مطالعات مختلف نشان می دهند که بوی لیمو می تواند عملکرد مغز برای انجام کارهایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارد را بهبود ببخشد. با خوردن اب و لیموی تازه، بدن تان مقدار زیادی ویتامین C دریافت می کند که تاثیر زیادی در ساختن بیشتر نوراپی نفرین دارد. این ماده روی بخشی از مغز که هوشیاری انسان را کنترل می کند، تاثیر می گذارد.

دمنوش بابونه

وقتی که استرس دارید، دمنوش بابونه بنوشید. دمنوش بابونه باعث تسکین اضطراب و تحریک پذیری عصبی می شود. اگر بتوانید شیر را با دمنوش بابونه ترکیب کنید حتی تاثیر خیلی بیشتری می گذار، چون شیر گاو حاوی نوعی چربی به نام اسید لینولییک است و این ماده فشار خون مغز را افزایش می دهد و با اثرات هورمون استرس کروتیزول مقابله می کند. اضافه کردن عسل به ترکیب شیر ودمنوش بابونه، تاثیر فوق العاده ای ایجاد می کند.

اب البالو

وقتی که احساس بی قراری و بی خوابی دارید، اب البالو بنوشید. مطالعات اخیر نشان می دهد که اگر ۲ بار در روز اب البالو بنوشید، به شما کمک می کند که شب ها حدود ۹۰ دقیقه بیشتر بخوابید. البالو، منبع طبیعی ملاتونین و اسید امینه تریپتوفان است و برای همین خواب طبیعی شما را بهتر می کند.

چای سبز

وقتی که خسته هستید، چای سبز بنوشید. این دمنوش قدیمی حاوی نوعی اسید امینه به نام ال تیانین است که باعث افزایش امواج مغزی الفا می شود و شرایطی شبیه به مدیتیشن برای مغز ایجاد می کند. برای همین است که ارام بخش است و تمرکز را بالا می برد. این چای گزینه خیلی خوبی برای عصرهایی است که به هر دلیلی نمی خواهید قهوه بخورید، ولی کار زیادی برای انجام دادن دارید.

چای سیاه و دارچین

وقتی که سر حال نیستید، چای سیاه با دارچین بخورید. مطالعات اخیر نشان می دهند که حتی بوی دارچین می تواند باعث افزایش هوشیاری شود و بدخلقی را کاهش دهد. ضمن این که دارچین می تواند سطح قند خون را ثابت نگه دارد و برای همین می تواند خلق وخوی شما را خیلی بهتر کند.

اسموتی ماست یونانی

وقتی که بی حوصله هستید، اسموتی ماست یونانی بخورید. این ماست به خاطر پروتیین هایی که دارد می تواند باعث تغییر خلق وخوی افراد شود. حتی اگر از نوع پروبیوتیک ان استفاده کنید، باز هم خاصیت درمانی برای رفع افسردگی دارد.


برچسب ها :