امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 صورت شما ایینه بیماری های شماست
4/50 امتیاز از 3 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   239

بینی
بینی شما اینه سلامت ریه های شماست. اگر بینی شما باریک و بلند است نشانه ای از نداشتن قدرت کافی در تنفس و در معرض خطر قرار گرفتن ریه های شماست. پس لازم است ورزش و تنفس عمیق را از یاد نبرید. اما افرادی با بینی پهن ریه هایی قدرتمند دارند و جای نگرانی در تنفس انها نیست.
افرادی که نقطه ها و دانه های قرمز و یا نشانه های وریدی قرمز روی بینی خود دارند سلامت قلب و کبداانها کامل نیست و باید مراقب عادات و رفتارهای غذایی و زندگی خود باشند. همچنین این افراد نامزد فشار خون بالا نیز هستند. اب بینی روان و شل نشان دهنده پرخوری و متورم شدن قلب است.
عطسه های مکرر هم نشانه قلیایی بودن بدن است که دلیل ان می تواند مصرف زیاد شکر - مایعات و داروهای مختلف باشد.
گونه ها
گونه های فرورفته و توخالی نشانی از ضعف در ریه هاست. افرادی که گونه های فرورفته دارند تحمل کمتری در برابر بیماری ها خواهند داشت و تغذیه نامناسب یکی از دلایل اصلی این اختلال است.
رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون
حتما شما هم بارها این جمله را شنیده اید که رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون. در این زمینه باید بگوییم که این حقیقت است .
رنگ سفید و قرمز در صورت نشانه تب نشانه مشکل قلبی و به هم ریختن سیستم طبیعی گردش خون است.
جوش های صورت نشان دهنده مصرف زیاد شکر، تخم مرغ ، گوشت، چربی و از این قبیل مواد خوراکی است.
چهره ای که رنگ زرد و رنگی مایل به نارنجی دارد نشان دهنده کبد بیمار و تا حدودی مشکوک به وجود سرطان در بدن است.
رنگ پوست سبز گونه هم همینطور علامتی از بیماری های جدی به خصوص سرطان در بدن است. صورت رنگ پریده نشانه ای از مشکل غدد، مشکلات شکمی و کمبود انرژی است.


پوست صورتی که لکه های سفید دارد هشداری برای مشکل کلیه است و یا نشان دهنده مصرف زیاد غلات و شکر و چربی هاست.
اگر لکه های قهوه ای روی پوست تان ایجاد شده اند احتمالا یا در حال دریافت دارو های هورمونی هستید یا زیاد در معرض نور خورشید قرار گرفته اید!
خانم های باردار هم ممکن است با این لکه ها مواجه شوند.علاوه بر لکه ها، رنگ کلی پوست نیز مهم است. کسانی که رنگ پوست شان به زردی می زند یا در حال دریافت دارو های دیابت و فشار خون هستند یا کبدشان دچار اسیب جدی شده است.
چانه ها از سلامت درون چه می گویند؟
چانه ها محل نشان دادن مشکلات مثانه است. چانه ای که پوست ناسالم دارد هشداری برای رعایت نکات بهداشتی و سلامت مثانه و کلیه هاست.
چانه دوبرابر شده و یا به اصطلاح غبغب بزرگ دلیل وجود کلسترول و چربی بالا در بدن است. و چانه بسیار باریک و لاغر دلیلی بر کم تحملی فرد در برابر بیماری هاست.
لب ها و زبان از سلامتی چه می گویند؟
دهان و لب ها از مشکلات و سلامت داخلی بدن علایم بسیاری نشان می دهند.
رنگ پریدگی لب ها نشانه اختلالات شکمی است و بس.
دهانی که بسیار باز می ماند و به اصطلاح افراد دهان باز نشان دهنده اختلال در کنترل و عملکرد مغز و فیزیکی است و در نقطه مقابل دهانی که به راحتی بسته می شود و در حالت بسته بودنش اختلالی نیست قدرت کنترل مغزی و فیزیکی را نمایش می دهد.
ترک ها وخشکی های روی لب ها نشانه ای از کمبود ویتامین ها به خصوص ویتامین b2 است.
اگر اخیرا متوجه شده اید رنگ زبان تان تغییر کرده و به تیرگی می زند ممکن است دچار تجمع نوعی باکتری به اسم پاپیل شده باشید.
خط بالای لب و مسایل جنسی
خطی که بالای لب است از تمایلات و قدرت جنسی می گوید. فاصله کم بین بینی و لب و همچنین لب باریک نشان دهنده کم توانی و بی میلی جنسی است.
فرم دندان ها و مشکلات معده
کسانی که دندان های کوتاه و باریکی دارند ممکن است به مشکل ریفلاکس اسیدی معده مبتلا باشند. بازگشت اسید می تواند باعث حل شدن دندان ها و تغییر شکل انها شود.
گوش ها چه خبری از بیماری ها دارند؟
گوش ها از حالت و سلامت کلیه ها و غده ادرنال خبر می دهند.
گوش های کوچک نمایه ای از کلیه ی کوچک است و گوش های قرمز نشان پرکاری و خستگی کلیه هاست. اگر بخش خارجی گوش های تان قرمز رنگ است شما از مشکل کم خوابی رنج می برید و اگر گوش های چربی دارید حدسش راحت است که عادت غذایی پرچرب دارید.
جالب است بدانید شکل گوش با احتمال بیماری های قلبی در ارتباط است! گوش های چروکیده یا وجود خطوط مورب در اطراف لب گوش نشانگر این احتمال هستند
انچه وضعیت مو ها به ما می گویند
خانم هایی که مو های شان بی هیچ دلیل خاصی کم شده یا عقب رفته باید میزان اهن خون شان را چک کنند چون این مشکل می تواند به فقر اهن مربوط شود.
اگر مو های تان کم نشده اند اما ضخامت شان کم شده و تار مو هایی نازک دارید بهتر است تست تیرویید بدهید چون ممکن است دچار پرکاری تیرویید باشید. بر عکس این مسیله وقتی است که ابرو ها کم پشت شده باشند. این حالت نماینده کم کاری تیرویید است. در نهایت رشد مو های ضخیم و زاید روی بدن می تواند به ترشح هورمون اندروژن برگردد.
تشخیص بیماری ها از روی چشم
یکی از راه های تشخیص کلسترول بالا توجه به عنبیه چشم هاست. اگر حلقه ای سفید دور عنبیه، بخش رنگی چشم را گرفته باشد احتمال اینکه کلسترول تان بالا باشد زیاد است. حالت بعدی مربوط به رسوب چربی در سفیدی چشم یا شکل گیری توده یا جوش های کوچک روی پلک و پوست می شود.


برچسب ها :