امروز : یکشنبه, 03 تیر 1397
بدخلقی را با این خوراکی ها بهبود دهید
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   215

یکی از دلایل بدخلقی و عصبانی شدن می تواند کمبود ویتامین مورد نیاز بدن باشد. که با شناخت عامل آن می توان به پیشگیری از آن یا درمان آن شتافت.

چند خوراکی برای بهبود بدخلقی:

ویتامین B3

کمبود ویتامین B۳ منجر به بد اخلاقی، خستگی، تمرکز ضعیف و اضطراب می شود. از این رو میزان ویتامین B۳ مورد نیاز بدن در روز در حدود ۱۴ تا ۱۶ میلی گرم است. شما می توانید با پیروی از رژیم غذایی حاوی مواد خوراکی دارای ویتامین B۳ یا نیاسین که در ادامه اشاره می شود، نیازهای بدن تان را تامین کنید.

تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان در حدود ۵۰ درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین B۳ را تامین می کند به طوری که هر ۱۰۰ گرم تخمه آفتابگردان حاوی ۸/۳ گرم ویتامین B۳ است.

قارچ

با افزودن هر ۱۰۰ گرم قارچ به رژیم غذایی تان، تنها ۵ میلی گرم از نیاز روزانه شما به ویتامین B۳ تامین می شود.

ماهی

ماهی تن یا قزل آلا از جمله غذاهای دریای حاوی مقادیر مورد نیاز ویتامین B۳ بدن هستند. به طوری که هر ۸۵ گرم ماهی تن پخته شده حاوی ۱۱/۸ میلی گرم و هر ۱۰۰ گرم قزل آلا حاوی ۸ میلی گرم ویتامین B۳ است.

مرغ

یک غذای خوشمزه تهیه شده از مرغ می تواند تامین کننده نیاز ویتامین B۳ بدن شما باشد به طوری که هر ۱۰۰ گرم مرغ حاوی ۱۳/۴ میلی گرم ویتامین B۳ است.

بادام زمینی

شما می توانید با خوردن بادام زمینی نیاز روزانه نیاسین خود را تامین کنید. در حدود ۱۰۰ گرم بادام زمینی ۱۲ میلی گرم ویتامین B۳ شما را فراهم کرده و ۹۰ درصد از نیاز روزانه شما را تامین می کند.


برچسب ها :