امروز : یکشنبه, 03 تیر 1397
 5 دردی که با موز رفع می شود
4/50 امتیاز از 3 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   200

موزممکن است به خاطر کالری بالایی که دارد، در خوردن ان تردید کنید اما باید بدانید که موز یکی از فایده بخش ترین موادغذایی برای مشکلات و بیماری های زیر است.

فشارخون بالا

گفته می شود که مصرف بالای نمک و کمبود کلسیم تاثیرات منفی بر فشارخون دارد. خیلی مهم است که میزان پتاسیم خون را در حد متعادل نگه دارید و موز یکی از بهترین منابع پتاسیم به شمار میرود. توصیه میشود صبحها یک عدد موز مصرف کنید تا بتوانید فشارخونتان را همیشه در بهترین وضعیت نگه دارید.

افسردگی

تریپتوفان موجود در موز به شکل پروتیین هایی است که ترشح هورمون شادی اوری؛ سروتونین را افزایش میدهد. خوردن یک عدد موز در روز برای بالا بردن این هورمون در بدن کافی است. بالا رفتن این هورمون در بدن طی چند دقیقه به شما احساس ارامش و شادی میدهد.

استرس

استرس متابولیسم بدن را بالا میبرد و همین مسیله باعث پایین امدن سطح پتاسیم در بدن میشود. با مصرف موز به خاطر محتوای بالای پتاسیمی که دارد می توانید این تعادل را ایجاد کرده و عملکرد قلبتان را طبیعی کنید. همچنین موز به حفظ تعال اب و مایعات بدن نیز کمک میکند.

یبوست

موز حاوی پکتین است که نوعی فیبر است و هضم و گوارش را سرعت داده و به خارج شدن سموم از بدن کمک میکند. علاوه بر ان، موز حاوی خواص پروبیوتیک است که گوارش را تقویت کرده و فشار موجود در رودهها بخاطر یبوست را کاهش میدهد.

علایم پیش از قاعدگی

موز سرشار از ویتامین B6 است که تاثیر مثبتی بر سطح گلوکز خون دارد و گفته میشود که ویتامین B به کاهش علایم قبل از قاعدگی کمک میکند. موز درد داخل شکم و کمر را کاهش داده، اختلالات روحی و عصبی را تنظیم کرده و به حفظ اب داخل بدن کمک میکند.


برچسب ها :