امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 بهترین ماسک های خانگی را امتحان کنید
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   233

یکی از رایج ترین محصولات مراقبت از پوست، ماسک ها هستند. امروزه محصولات زیادی در بازار هست که هم ارزان و هم گران هستند. همانطور که می دانید، ماسک های باکیفیت ارزان نیستند. همچنین زمان زیادی می برد تا ماسک مناسب نوع پوست تان را پیدا کنید.

اما ما یک خبر خوب برای تان داریم. دلیلی ندارد که بخواهید برای محصولات گران پول بپردازید و ماسک بخرید. انها را در خانه درست کنید. ماسک های خانگی ارزان هستند و طبیعی و اسان. مواد لازم برای درست کردن ماسک ها هم در خانه پیدا می شود. طرز تهیه موثرترین ماسک ها را یاد بگیرید.

-اووکادو

همه خاصیت های عالی این میوه شگفت انگیز را می دانیم. زن ها در طی نسل های متوالی ، از ماسک های اووکادودار استفاده کرده اند. این میوه سرشار از ویتامین ای، ا، دی و بی ، انتی اکسیدان ها و پتاسیم است و به اکسیر جوانی معروف است. اووکادو هم برای وزن کم کردن و هم برای داشتن پوستی جوان خوب است.

برای اماده کردن این ماسک کافی ست یک میوه اووکادو را بکوبید و به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوست تان بگذارید و یا ان را با لوسیون تان میکس کنید و روی پوست بمالید.

یک روش دیگر هم این است که نصف اووکادوی له شده را با یک چهارم پیمانه عسل مخلوط کنید. این ماسک برای پوست های خشک عالی است.

- عسل

عسل یک جایگزین مناسب برای محصولات گران مراقبت از پوست است. خاصیت نرم کنندگی پوست را دارد و شما را از شر اکنه و جای زخم و رنگدانه ها خلاص می کند و درخشش را به پوست باز می گرداند.

شما می توانید عسل را با مواد مختلفی میکس کنید تا یک ماسک شفادهنده داشته باشید. برای مثال، عسل با روغن زیتون تبدیل به ماسکی شگفت انگیز می شود. ان را یک بار در هفته روی پوست تان بگذارید تا منافذ پوست را پاک کرده و ان را تقویت کند.

می توانید چند قطره الویه ورا و یا روغن های ضروری هم به عسل اضافه کنید.

یک چهارم قاشق عسل را با یک چهارم قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و ان را روی نقاط مشکل دار پوست تان بگذارید. این ماسک سریع برای درمان اکنه عالی است. می توانید هم ان را شب روی پوست تان بگذارید و صبح بشویید.

- خیار

خیار پوست تان را نرم و صاف و مرطوب می کند. اثر خنک کنندگی ان برای پوست های افتاب سوخته خوب است. کافیست حلقه های خیار را روی پوست تان بگذارید. پلک های تان را فراموش نکنید. خیار به کاهش پف چشم و حلقه سیاه دور چشم کمک می کند.

- قهوه

ماسک هایی که قهوه دارند برای هر نوع پوستی مناسب هستند. کافیین تاثیر باورنکردنی روی جمع کردن پوست دارد. تعجبی نیست که چرا کمپانی های تولید محصولات پوست از قهوه استفاده می کنند. ماسک قهوه دار شما مطمینا شما را جوان تر خواهد کرد. پودر قهوه خیس شده را روی پوست تان بگذارید و ان را بمالید. سپس 20 دقیقه صبر کنید. می توانید یک ماسک دیگر را هم امتحان کنید: 3 قاشق پودر قهوه را با یک لیوان کوچک شیر مخلوط کنید. اگر خمیر زیادی شل بود قهوه بیشتری به ان بیفزایید.

- بلغور جوی دوسر

این ماسک هم برای هر نوع پوستی مناسب است. حساسیت و قرمزی پوست را کاهش می دهد و برای درمان اکنه های پوست معجزه می کند، چون چربی ها را از داخل منافذ پوست بیرون می کشد. یکی ازبهترین چیزهایی که راجع به بلغور جو می توان گفت این است که فوق العاده ارزان است!

برای درمان اکنه می توانید از خود بلغور جو استفاده کنید. کافیست نصف فنجان بلغور جو را با یک سوم فنجان اب بجوشانید و وقتی سرد شد روی قسمت های اکنه دار پوست تان بمالید. اگر کمی ماست، عسل و یا تخم مرغ هم به این ماسک اضافه کنید که چه بهتر.

همیشه ماسک های خانگی، روش خوبی برای صرفه جویی در پول و زیبا به نظر رسیدن بوده اند. دستورالعمل های فراوانی وجود دارند که شما می توانید با مواد ساده اشپزخانه تان امتحان کنید. از امتحان کردنشان نترسید. فقط مطمین شوید که به هیچکدام از مواد الرژی نداشته باشید.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :