امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 مراقبت از پوست در فصل زمستان
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   134

 مراقبت از پوست در فصل زمستان

لایه برداری
سلول های مرده و خشک در تمام سطح پوست شما وجود دارد که پوست شما را مرده و بی حال نشان می دهد. برای پاک کردن ان ها، بعد از استحمام، وقتی که منافذ پوست باز است و بخار را به خود جذب می کند، از اسکرابی ملایم همراه با یک پاک کننده استفاده کنید. دکتر لیزا جین، متخصص پوست از دانشگاه شوی چیس مریلند می گوید: لایه رویی پوست مرده شما به راحتی از بین می رود و خیلی اسان مرطوب کننده را به خود جذب می کند.

به پوستتان رطوبت دهید
خشکی پوست از مشکلات فصل سرماست. پوست های چرب و معمولی و ترکیبی نیازمند جذب اب به پوستشان هستند. ان هم بدون چربی اضافه! استفاده از سرم ها و کرم هایی که حاوی گلیسیرین و هیالورونیک (موادی که اب را از محیط به پوست می رساند و مرطوبش می سازد) هستند، برای پوست لازم است. یک لایه از کرم را روی پوست تان بزنید. اگر هنوز هم پوست تان خشک است، از سرمی استفاده کنید که اسید هیالورونیک داشته باشد تا پوست تان نرم شود. کرم های حاوی روغن زیتون و روغن درخت قلم نیز تاثیر بسزایی بر درخشش پوست دارند.

پوست تان را نجات دهید
فراموش نکنید که استفاده از ضد افتاب در تمام طول سال و به ویژه هنگام انجام ورزش های زمستانی الزامی است. بازتاب نوری که به سفیدی برف ها می خورد از افتاب تابستان هم خطرناک تر است.

به بدنتان برسید
بهترین کار برای خلاصی از پوست های مرده، کیسه کشیدن پوست از پایین به بالاست. روش دیگر استفاده از اسکراب است.هفته ای یک بار اسکراب شکر استفاده کنید تا پوست تان مرطوب بماند. دکتر جین می گوید اسکراب نمک برعکس اسکراب شکر است و پوست را خشک می کند.
بعد از حمام از لوسیون ها و روغن هایی استفاده کنید که حاوی روغن درخت قلم باشد. روغن نارگیل هم برای فصل سرما عالی است. اگر پوست تان بسیار خشک است و وقت کیسه کشیدن هم ندارید از لوسیون های حاوی مرطوب کننده که اسید لاکتیک دارند، استفاده کنید.

 مراقبت از پوست در فصل زمستان

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :