امروز : شنبه, 02 تیر 1397
اشتباهات مهلک در رژیم های غذایی خودسرانه
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   207

رژیم های غذایی که خودسرانه و بدون مشورت پزشک می گیرید عیب ها و ایرادات زیادی دارند. بهتر است بدانید پیروی از این رژیم های غذایی به ضرر شما تمام خواهد شد و موجب کمبود پروتئین و ویتامین های ضروری بدن تان می شود. برای حفظ عضلات و پیشگیری از افتادگی و شل شدگی بدن ناشی از کاهش وزن بهتر است به برخی نکات مهم در این زمینه دقت کنید.

در این جا می خواهیم به برخی از اشتباهات رایجی که ممکن است در روند رژیم گرفتن با آن رو به رو شوید اشاره کنیم:

غذای شما فاقد پروتئین است

باید سعی کنید پروتئین جزو غذای روزانه تان باشد. بدن شما برای حفظ عضلات اش به آن نیاز دارد. تحقیقات نشان می دهد که پروتئین می تواند تا ۳۵ درصد میزان سوزاندن کالری را پس از صرف غذا افزایش دهد.

رژیم غذایی شما باید سرشار از آهن باشد

غذاهایی که پر از آهن هستند برای تأمین اکسیژن مورد نیاز عضلات جهت سوزاندن چربی بسیار ضروری اند. زنان، تا رسیدن به یائسگی، هر ماه به خاطر قاعدگی آهن از دست می دهند. غذاهای صدف دار، گوشت کم چرب، لوبیا، غلات غنی شده و اسفناج غذاهای سرشار از آهن هستند.

کمبود ویتامین D

ویتامین D برای محافظت از افزایش متابولیسم در بافت های ماهیچه ای بسیار ضروری است. منابع خوب ویتامین D عبارتند از: تن ماهی، میگو، ماهی سالمون، توفو، شیر غنی شده و غلات و تخم مرغ.

مصرف نوشیدنی های الکلی

وقتی نوشیدنی های الکلی می خورید، چربی کم تری می سوزانید و این روند پایین تر از حد طبیعی رخ می دهد، چرا که از الکل به جای سوخت استفاده می شود.

عدم مصرف کافیِ مواد لبنی

تحقیقات نشان می دهد که کمبود کلسیم، که در زنان بسیار رایج است، می تواند روند متابولیسم را کند کند. نکته مهم این است که مصرف کلسیم در غذاهای لبنی مانند شیر بدون چرب یا ماست کم چرب می تواند میزان جذب چربی را از سایر غذاها کم کند.


برچسب ها :