امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 رایحه های پاییزی که باید بشناسید
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   225

اکوا دی برگاموت از برند ارمن ژیلدو زنیا «Ermenegildo Zegna Acqua Di Bergamotto»
رایحه اصلی این عطر برگاموت یا ترنج کالابریایی است که در رایحه های گرفته شده از مرکبات در زمره بهترین ها قراردارد. این عطر برای موقعیت های رسمی و استفاده روز کاملا مناسب است. این عطر چهاردهم اکتبر به بازار عرضه خواهد شد و قیمت یک شیشه صد میلی لیتری ان 76 پوند است.
اکو یپاژ ژرانیوم از برند هرمس « Hermès Equipage Géranium»
این رایحه نسخه جدیدی از عطرهای اکویپاژ است که این بار مختص اقایان طراحی و ساخته شده است. این عطر محصول بینی جاودان ژان کلود النا « Jean-Claude Ellena» رایحه شناس مشهور کمپانی هرمس است. رایحه شمعدانی این عطر خیلی برجسته و مشخص نیست و بوی ان عطرهای قدیمی و بوی صابون مانند انها را تداعی می کند. این عطر در ماه نوامبر به بازار عرضه می شود و قیمت ان 80 پوند است.
تَسیت از برند اَزوپ « Aesop Tacit»
این رایحه جدید درست در نقطه مقابل عطر سال گذشته این برند با نام «مراکش اینتِنس» قرار دارد. این رایحه سبک ماهیتی ادکلنی دارد و نت های مرکبات مانند یوزو ژاپنی و برگ های ریحان در ان استفاده شده است. کمی خس خس برای عمق بخشیدن به بوی عطر ان را برای استفاده در یک روز پاییزی بی نظیر کرده است. قیمت این عطر 63 پوند است.
ارجنتو از برند الیور سویینی « Oliver Sweeney Argento»
این عطر با رایحه های جنگلی متنوع و گرم به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس برند کفش ساز الیور سویینی طراحی و تولید شده است. این عطر با رایحه های سدر،صندل، نعنا هندی و عود برای استفاده روز و شب کاملا مناسب است. قیمت این عطر 95 پوند است.
اِسنشال از برند پل اسمیت « Paul Smith Essential»
جدیدترین عطر پل اسمیت انگلیسی سراسر رایحه های چوبی و جنگلی است. نت های رزماری؛ یوزو ژاپنی، مریم گلی، چوب صدر و رایحه مورد علاقه این طراح، پچولی یا نعناهندی بوی این عطر را فراموش نشدنی کرده است. این عطر شاید بکرترین عطر پل اسمیت نباشد اما از نظر تجاری یکی از موفق ترین و محبوب ترین انها است. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 28 پوند است.
اَبسولوت توباکو از برند مولتون براون « Molton Brown Tobacco Absolute»
با توجه به نام این عطر شاید تصور کنید که محصول جدید مولتون براون بویی شبیه به سیگار برگ کوهیبا یا هاوانا دارد اما اینطورنیست. بوی این عطر بیشتر متشکل از نت های مرکبات و میوه های جنگلی است و بویی مشک وار دارد و برای موقعیت های رسمی و نیمه رسمی کاملا مناسب است. این عطر در ماه اکتبر به بازار عرضه خواهد شد و شیشه پنجاه میلی لیتری ان 39 پوند است.

سَوج از برند دیور « Dior Sauvage»
این عطر که نسخه جدیدی از عطر نمادین « Eau Sauvage » است بویی فوق العاده تند و تیز دارد. ترنج، اسطوخودوس و عنبر نت های اصلی این عطر را تشکیل می دهد. این عطر با نظرات مثبت و منفی فراوانی روبرو شده است. اگر به بوی عطر « Bleu de Chanel» علاقه مند هستید سَوج دیور نیز شما را راضی خواهد کرد. شیشه شصت میلی لیتری این عطر 50 پوند است.
دِ سِنت از برند باس « BOSS The Scent»
رایحه خلاقانه برند باس بویی تند، زنجبیلی، گرم و چرم مانند دارد و رایحه میوه افریقایی مانینکا « maninka » از نت های اصلی ان به شمار می رود. طراحی شیشه این عطر نیز از خصوصیات مثبت ان است. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 39 پوند است.

بِلک از برند ارامیس « Aramis Black»
این عطر مدت زمان زیادی است که بهترین عطر ارامیس به حساب می اید. این عطر بویی ترد، تند و تیز همراه با رایحه برگ سبز دارد و برای یک بعد از ظهر پاییزی بسیار مناسب است. دوستداران عطر «کلاسیک» این برند حتما از این عطر استقبال خواهند کرد. شیشه صد میلی لیتری این عطر 60 پوند است.


کیور دو نوار از برند بیوفورت « Beaufort London Coeur De Noir»
این عطر انگلیسی زاییده ذهن خلاق نویسنده و موسیقیدان خلاق لیو کِرَب تری « Leo Crabtree» است. این عطر بوی کتاب های جلد چرمی و تنباکو می دهد. بوی غنی و دود مانند این عطر شخصیت مردانه شما را متمایز می کند. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 95 پوند است.

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :