امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 8 روش ساده برای نگهداری از عطرها
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   247به گزارش ، شما یک شیشه از عطر مورد علاقه تان را خریده اید و می خواهید که مدتی طولانی برایتان بماند (عطرها ارزان نیستند!) چه عطری کمیاب باشد یا عطر جدید فصل، عطرها نیازمند مراقبت بسیاری هستند تا رایحه خود را از دست ندهند. روغن و الکل عطرها با دشمنانی مثل رطوبت، گرما و نور سریعا از بین می روند. اینجا چند روش به شما معرفی می كینم که می توانید از عطرتان مراقبت کرده و انها را ماندگارتر کنید.

هرچه تیره تر، بهتر
نور مستقیم بدترین دشمن عطر است! بوی عطر در برابر نور تغییر می كند و مثل اولش نخواهد بود. عطرهایتان را در مکان های تاریک مثل کمد نگهدارید و اگر انها را در کشو می گذارید، بین لباس ها قرار دهید. این مهم ترین نکته ای است که در مورد نگه داری عطر باید بدانید.


شیشه عطر
بعضی از ما دوست داریم که شیشه های عطرمان را روی میز ارایش و قفسه هایمان بگذاریم. مخصوصا انهایی که زیباترند. برای اینکه نور به مایع عطرتان نخورد، می توانید انها را درون جعبه شان و روی میزتان نگهداری کنید.


جای خشک
خیلی وقت ها شده که عطرتان را داخل حمام می گذارید تا وقتی دوشتان را گرفتید ان را به بدنتان اسپری کنید. اما خوب است بدانید که رطوبت عطر را از بین می برد و عطر شما کیفیتش را از دست خواهد داد. اگر حمامتان بزرگ است و کابینت دارد، می توانید عطر را انجا بگذارید، اما در کل نگهداری عطر در حمام خوب نیست.


با احتیاط حمل کنید
تا جایی که ممکن است عطرهایی را خریداری کنید که شیشه اش مهر و موم شده باشد. اگر می خواهید عطرتان را حمل کنید، این کار را با احتیاط انجام دهید و سعی کنید از شیشه های مات برای حملش استفاده کنید و این کار را سریع انجام دهید، چون عطر وقتی در معرض هوا قرار بگیرد بویش را از دست می دهد. اگر دایما به خود عطر می زنید، یک عطرپاش کوچک بگیرید و عطرتان را در ان بریزید که در کیف دستی هم جا می شود.


در عطر را سریع بگذارید
بعد از اسپری کردن عطر، هرچه سریع تر درش را بگذارید تا نپرد.


شیشه را تکان ندهید
شیشه عطر، شیشه شربت ضد سرفه نیست که قبل از مصرف خوب تکانش دهید. این کار عطر را از بین می برد. پس با دقت از ان نگهداری کنید.


اپلیکاتور را تمیز نگه دارید
همه عطرها اسپری کننده ندارند و بعضی از ان ها را باید با اپلیکاتور و یا رول سر شیشه عطر، زد. در این صورت الودگی وارد مایع عطر می شود. پس بعد از هر بار استفاده، اپلیکاتور ان را تمیز کنید.


برچسب ها :