امروز : یکشنبه, 03 تیر 1397
چند اَبَر خوراکی مخصوص تازه مادر ها
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   238

تازه مادر های عزیز، با خوردن این مواد غذایی که جزو باید های رژیم غذایی شما هستند، می توانید با گرسنگی مقابله کرده و انرژی تان را افزایش دهید.

این ابر خوراکی ها عبارتند از :

۱- غلات با فیبر بالا

خوردن یک کاسه غلات برای صبحانه، گرسنگی شما را بر طرف می کند و به جلوگیری از یبوست که یک مشکل شایع مادران جدید است نیز، کمک می کند. علت یبوست تازه مادرها این است که هورمون های شیردهی می توانند از سرعت حرکت روده بکاهند. غلات را به همراه کمی ماست کم چرب مصرف کنید. ماست، علاوه بر اینکه غنی از کلسیم است، حاوی پروبیوتیک یعنی باکتری های خوبی که می توانند به هضم کمک کنند نیز هست.

۲- تخم مرغ

برای کمک به کاهش وزن دوره بارداری، برای صبحانه از تخم مرغ استفاده کنید. یک تحقیق جدید نشان می دهد که انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا در بقیه روز، کالری کمتری مصرف کنید. بریجت سوئینی، دارای مدرک RD و نویسنده Eating Expectantly می گوید: «یک دلیلش این است که یک تخم مرغ حدود ۵ یا ۶ گرم پروتئین سیر کننده دارد. به این معنی که شما یک ساعت بعد، به سراغ میان وعده نخواهید رفت.» همچنین تخم مرغ، یکی از بهترین منابع طبیعی کولین است. کولین، یک ماده مغذی برای ساخت مرکز حافظه مغز نوزاد است که مانند تمام مواد مغذی می تواند از طریق شیر سینه شما به نوزادتان منتقل شود.

۳- استیک پهلو (فلنک)

گوشت گاو، حاوی آهن و روی، دو ماده معدنی مهم برای بازیابی انرژی و تولید شیر مادر است. پهلو، یکی از کم چرب ترین قسمت های گاو است که هم کالری کمی دارد، و هم مواد مغذی بیشتری برای شما فراهم می کند. آن را به صورت کبابی و قطعه قطعه شده به همراه سالاد سبزیجات مصرف کنید. کالین پیر، مربی تغذیه و تناسب اندام در دانشگاه جان هاپکینز می گوید که اگر بیشتر اهل مصرف مرغ هستید، به گوشت قرمز نیز افتخار بدهید! با وجود آن که گوشت قرمز، پر چرب تر و پر کالری تر از گوشت سفید است، اما دو برابر آن روی دارد و حاوی آهن بیشتری است.

۴- ماهی سالمون وحشی

ماهی سالمون حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای قلب مفید هستند و اگر به بچه شیر می دهید، می توانند به رشد مغز و بینایی او کمک کنند. پیر می گوید که نوع وحشی آن را انتخاب کنید، زیرا آن ها دارای مقدار کمی ترکیب سرطان زای PCB و جیوه هستند.

۵- اسفناج

اسفناج، مغذی ترین سبزی برگ دار است و حاوی دو ماده مورد نیاز مادران: فولیک اسید که به تولید سلول های خونی جدید کمک می کند و مخصوصا برای خانم هایی که در هنگام زایمان مقدار زیادی خون از دست داده اند بسیار مهم است. و منگنز که به رشد استخوان، غضروف و تولید کلاژن کمک می کند و برای بهبود بعد از سزارین مفید است.


برچسب ها :