امروز : شنبه, 02 تیر 1397
راه های مختلف به کارگیری مرکبات در غذاها
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   210

مرکبات بسیار متنوع هستند: پرتقال ، لیمو، گریپ فروت و … به عنوان یک میان وعده، شاداب کننده، سیر کننده و سرشار از ویتامین های مورد نیاز بدن هستند. در پخت و پز برای خانواده خود، می توانید همه میوه ها را برای خوش طعم کردن وعده هایتان، به غذاها اضافه کنید. کنجکاو هستید بدانید که چگونه می توان مرکبات را به غذاها اضافه کرد؟

به این روش های جالب اضافه کردن مرکبات به غذاها توجه کنید:

در سالاد و سس

برخلاف لیمو ترش و آب لیمو، که حقیقتاً ترش هستند، گریپ فروت، پوملو و پرتقال طعم بسیار خوبی دارند و بافت سالاد شما را دلپذیر می کنند. شما می توانید یک سالاد سبز گیاهی با ترکیب برگ های سبز و بنفش کاهو ، درست کنید. سپس، سبزی های دیگر مانند اسفناج، منداب، و کلم پیچ را به آن اضافه کنید. گردوی خرد شده روی آن بریزید و پرتقال یا سیب خرد شده را هم، در پایان اضافه کنید.
برای خوش طعم شدن سس، سرکه را با یک قاشق چای خوری آب لیمو ترکیب کنید. سس را بر روی سالاد بریزید و در پایان، سالاد را هم بزنید. روی سالاد را هم با برشهایی از سینه مرغ پخته شده تزئین کنید.

در پخت و پز

اگر شما عاشق کیک و پختن شیرینی هستید، حتماً می دانید که مرکبات، یک بخش خوشمزه هر دسری هستند. ترشی مرکبات می تواند شیرینی کاپ کیک، کیک کوچک و کلوچه شما را از بین ببرد. شما می توانید از لیمو یا عصاره لیمو، برای خوشمزه کردن انواع کیک استفاده کنید.

بعنوان طعم دهنده و ادویه

خواباندن ماهی، خوراک های دریایی یا گوشت ها، در ادویه و گیاهان خوش طعم، یکی از روش های عالی برای خوش طعم کردن وعده غذایی است. ولی اگر مایل هستید که گوشت، طعم خوشمزه تری داشته باشد، می توانید به آن لیمو یا عصاره آن را به گوشت بزنید. ترشی مرکبات، بدون آنکه طعم آن را عوض کند، آن را لذیذتر می کند.
طعم مرکبات با ماهی ، غذاهای دریایی و ماکیان فوق العاده می شود. کافیست ماهی یا غذای دریایی خود را به مدت کافی در مایع طعم دهنده ای که لیمو یا عصاره لیمو به آن اضافه شده است، بخوابانید. شما همیشه می توانید همانند نمک و فلفل، لیمو یا عصاره لیمو را به مایع طعم دهنده گوشت ، برای خوشمزه کردن آن، اضافه کنید.

در خورش و وعده های خوشمزه

آیا مایلید به غذایتان یک طعم ترش و تند بدهید؟ از عصاره مرکباتی همچون لیمو برای خوشمزه تر کردن مرغ و گوشت استفاده کنید. همچنین می توانید مرغ سوخاری، سیب زمینی کره ای و نیمروی خود را با لیمو یا عصاره لیمو یا حتی آب گریپ فوروت خوش طعم کنید. شما می توانید در این زمینه بسیار خلاق باشید.

در پاستا

خوش طعم کردن پاستا با لیمو، بسیار کار ساده ای است. کافیست سیر خورد شده را با روغن زیتون در درون ماهی تابه حرارت دهید. زمانی که سیر با روغن زیتون ترکیب شد، مایع آماده است. مایع روغن زیتون را بر روی پاستای پخته شده بریزید، سپس آن را با آب لیمو و پنیر پارمزان خوشمزه تر کنید. این وعده پاستا فقط ۱۵ دقیقه وقت برای آماده شدن می برد ولی از لحاظ طعم، توفیر زیادی دارد.

منبع: ، ترجمه شده از Healthy Diet Base


برچسب ها :