امروز : شنبه, 02 تیر 1397
با این خوراکی ها از بدن خود نیکوتین زُدایی کنید
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   126

سیگار کشیدن یکی از بدترین عادت ها است که خیلی ها گرفتار آن هستند. همه ما از این واقعیت آگاهیم اما همه نمی توانند موفق به ترک سیگار شوند. نیکوتین فشار خون را به سرعت بالا برده و به ریه آسیب جدی می زند. علاوه بر این، حتی اگر سیگار را ترک کنید، نیکوتین تا چند سال همچنان به بدن تان آسیب می زند اما با دنبال کردن یک سبک زندگی و برنامه غذایی سالم می توانید نیکوتین را از بدن تان بیرون کنید. نیکوتین میزان ویتامین C و E و A را در بدن تان کم می کند. این ویتامین ها از ریه های شما محافظت می کنند، به همین دلیل بعد از اینکه سیگار را ترک می کنید، باید تا می توانید از این ویتامین ها در برنامه غذایی تان استفاده کنید.

موادغذایی زیر کمک تان می کنند نیکوتین را به کلی از بدن تان بیرون کنید:

پرتقال

آب پرتقال سرشار از ویتامین C است. مصرف منظم پرتقال به شما کمک می کند متابولیسم تان را بالا برده و استرس روزانه تان را هم از بین می برد.

انار

این میوه قرمز و خوشمزه گردش خون را در بدن تقویت کرده و تولید گلبول های قرمز خون را بالا می برد. خوردن انار راهی عالی برای کاهش نیاز به سیگار است.

کیوی

کیوی به شما کمک می کند نیکوتین را از بدن تان بیرون کنید. این میوه فوق العاده سرشار از ویتامین A و C و E است و همانطور که احتمالاً متوجه شده اید نیکوتین این ویتامین ها را در بدن پایین می آورد.

آب هویج

اگر سیگاری هستید باید این واقعیت را بدانید: هر بار که سیگاری روشن می کنید، نیکوتین آن تا سه روز در بدن شما می ماند. نیکوتین حتی بر ساختار پوست شما هم اثر می گذارد. آب هویج برای پوست شما فوق العاده است. سرشار از ویتامین A و C و K و B است. تحقیقات نشان داده است که این ویتامین ها می تواند به از بین بردن نیکوتین در بدن کمک کند.

بروکلی

این سبزیجات حاوی میزان بالایی ویتامین C و B۵ است. تحقیقات نشان داده است که سیگار کشیدن ویتامین C را در بدن پایین می آورد. مصرف منظم کلم بروکلی به شما کمک می کند نیکوتین را از بدن تان بیرون کنید. بروکلی همچنین به شما کمک می کند به طریقی بسیار سالم وزن کم کنید و برای زنان باردار هم فواید بسیار زیادی به همراه دارد.

سبزیجات

سبزیجات با برگ های سبز از جمله اسفناج، به خاطر محتوای بالای ویتامین و اسید فولیک، به از بین رفتن نیکوتین در بدن کمک می کنند. اگر باردار هستید و نگران نیکوتین باقی مانده در بدن تان هستید، بیشتر اسفناج بخورید.

توت ها

توت ها، از جمله توت فرنگی، احتمال از بین بردن نیکوتین و سایر سموم را در بدن بالا می برند.

آب

سیگار کشیدن بر آبرسانی بدن شما تاثیر می گذارد. محققان دریافته اند که آب می تواند به ترک سیگار کمک کرده و بقایای نیکوتین در بدن را از بین ببرد.


برچسب ها :