امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
دفع سکته مغزی با پرتقال
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   214

این هم خبری خوش برای طرفدران مرکبات: پرتقال خطر بروز سکته مغزی را کاهش می دهد. میوه ای لذیذ و خوش عطر که به دلیل تمامی خواصش نقشی غیر قابل انکار در حفظ سلامت جسمانی ما ایفا می کند. کلید قدرت معجزه آسای پرتقال در جلوگیری از سکته های مغزی را باید در یک ماده مغذی به نام هسپرین جست و جو کرد. هسپرین موجب افزایش جریان خون در بدن از جمله مغز می شود. پرتقال به عنوان یکی از محبوب ترین مرکبات اگر به صورت روزانه و مرتب استفاده شود نقش به سزایی در کاهش فشار خون بازی می کند. نتیجه این امر در افزایش جریان خون بدن دیده می شود.

پرتقال چگونه زندگی بخش شد

نکته شگفت انگیز این ماجرا در تأثیر مستقیم مصرف پرتقال یا آب آن در دور نگه داشتن سکته های مغزی است. تأثیری که به مراتب بیش از مصرف مستقیم خود هسپرین است. آن گونه که نتایج آخرین تحقیقات انجام شده نشان می دهد، خوردن روزانه یک لیوان آب پرتقال یا یک عدد پرتقال نه تنها نیاز بدن به انواع ویتامین ها، آهن، کلسیم، پتاسیم و سدیم را بر طرف می کند و سیستم ایمنی بدن در برابر انواع ویروس ها را تقویت می کند، بلکه با تنظیم سطح فشار خون یکی از مرگ آورترین خطرهایی که ممکن است در کمین انسان باشد یعنی سکته مغزی را از او دور می کند.

توصیه پزشکان

آب پرتقال را جایگزین چای یا قهوه به عنوان نوشیدنی صبحگاهی کنید. اگر دل کندن از این دو نوشیدنی کافئین دار برایتان غیر ممکن است مصرف روزانه یک عدد پرتقال را به سبد غذایی خود اضافه کنید.


برچسب ها :