امروز : شنبه, 02 تیر 1397
تقویت مغز با بادام زمینی
3/50 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   207

به گفته محققان، مصرف بادام (پسته شامی) زمینی علاوه بر تقویت مغز می تواند به بهبود رژیم غذایی هم کمک کند. محققان دانشگاه فلوریدا در مطالعه اخیر خود به بررسی تاثیر افزودن بادام زمینی بر کیفیت رژیم غذایی، بر اساس داده های جمع آوری شده از ۲۹ کودک و والد ساکن در منطقه شمال مرکزی فلوریدا پرداختند. در طول این تحقیق، به والدین آموزش داده شد تا روزانه حدود ۴۲ گرم بادام زمینی در سه هفته دوره تحقیق به رژیم غذایی شان اضافه کنند و کودکان را ترغیب به خوردن حدود ۱۵ گرم بادام زمینی یا میزان معادل آن کره بادام زمینی کنند.

جایگزین مناسب برای تنقلات مضر

والدین و کودکان در طول مطالعه، بادام زمینی را جایگزین میان وعده های پرنمک و فرآوری شده کرده بودند. در این تحقیق محققان علاقمند به افزودن بادام زمینی به رژیم غذایی کودکان ۳ تا ۶ سال بودند چراکه ترغیب به مصرف رژیم غذایی سالم در اوایل دوره کودکی می تواند فواید زیادی در طول عمر داشته باشد. در طول ۲۰ سال گذشته، مصرف سرانه مغزیجات و دانه ها در کودکان سه و شش ساله کاهش یافته، در حالی که مصرف اسنک های خوش طعم نظیر چیپس و بیسکوییت های نمکی افزایش یافته است.

تلاش برای جا انداختن یک عادت خوب

به گفته «آلیسا برنز»، عضو تیم تحقیق، عادات غذایی هر فرد در سنین پایین تا دوره بزرگسالی ادامه می یابد، از این رو اگر والدین بتوانند بادام زمینی یا میان وعده های سالم غذایی را در رژیم غذایی کودک بگنجانند، این احتمال بیشتر است که کودک در دوره بزرگسالی از همین میان وعده ها استفاده کند. نتایج این مطالعه بیانگر این مطلب است که شیوه مصرف مواد خوراکی کامل نظیر افزودن بادام زمینی به رژیم غذایی فرد، ممکن است شیوه قابل حصولی برای بهبود سلامت کل جامعه باشد.


برچسب ها :