امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 خط چشم گربه ای برای چشم های مختلف
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   222

چشم های به سمت پایین

خط چشم گربه ای خیلی به این مدل چشم می اید. پلک های بیرونی گرد حالت افتاده ای ایجاد می کند که فقط با یک خط چشم پهن جلوه می یابد. ترفندش این است: به جای دنبال کردن حالت چشم خودتان، نقطه ایده الی که دوست دارید خط چشم تان به ان سمت کشیده شود را انتخاب کنید و ان را به خط چشم بالایی تان وصل کنید و سپس ان را به انتهای پلک پایینی تان بچسبانید. این خط چشم کوتاه و پهن تر است و حالتی مثلثی دارد که چشم را کشیده نشان می دهد. برای کشیدگی بیشتر، از یک مداد رنگ گوشتی برای گوشه بیرونی چشم استفاده کنید و بی رنگی اش را پنهان کنید.

چشم های به سمت بالا

کشیدن خط چشم برای این چشم هایی که به طور طبیعی مثل گربه هستند بسیار اسان است. وقتی انتهای چشم ها به سمت بالا باشد، پلک پایینی به نظر بلندتر از پلک بالایی است. کشیدن یک خط چشم طولانی راهی عالی برای میزان کردن حالت چشم است. خط چشمی نازک بکشید و حالت اصلی چشمان تان را دنبال کنید و دنباله اش را تا بیرون قسمت انتهایی چشم ادامه دهید.

پلک های افتاده

شاید خط چشم کشیدن برای این حالت چشم که پلک رویش می افتد و خط چشم را می پوشاند بی فایده به نظر برسد. خوشبختانه خط چشم گربه ای بیشتر در قسمت بیرونی چشم کشیده می شود و شما هم باید روی همان قسمت تمرکز کنید. طبق خط مژه تان خط چشم بکشید و از ادامه دادنش را به سمت بیرونی و انتهایی نترسید. پلکی که کاملا خط چشم داشته باشد چهره را قوی تر می کند اما تمرکز باید روی لبه بال خط چشم باشد. ازادانه خط چشمی پهن بکشید و ان را به پلک پایینی تان وصل کنید.

پلک های پفی

پلک های پفی یک پلک در قسمت بالای چشم دارند و مانند پلک های دیگر تا خورده و چین دار نیستند. خط چشم گربه ای اگر درست کشیده شود، این چشم ها را دراماتیک و زیبا می کند. به خاطر حالتی که پوست روی پلک کشیده شده، خط چشم باید خیلی پهن کشیده شود تا وقتی چشم باز است دیده شود. چشم های پفی در کل حالتی کشیده به سمت بالا و زیبا دارند که با روش های مختلفی می شود برای شان خط چشم دنباله دار کشید.

چشم های تو رفته

چشم های این مدلی معمولا ریزتر به نظر می رسند. اما می شود با سایه درست شان کرد. خط چشم گربه ای را در وسط چشم نازک بکشید تا پلک بالایی پر به نظر برسد و از با استفاده از یک سایه تیره تر در پایین، پلک بالا و پایین را میزان کنید.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :