امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
پیاز موثر در ایمن سازی تشک و بالش
3/00 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   158

امروزه بسیاری از تشک ها از مواد مختلف شیمیایی چون پلاستیک، فوم، نفت و دیگر مواد خطرناک ساخته شده اند. مواد استفاده شده در برخی انواع تشک ها ساختار نفتی دارند که به شدت سرطان زا هستند.

سرطان، زیرِ سر شما!

لازم است بدانید زمانی که یک فوم محافظ تشک مورد آزمایش قرار گرفت چیزی حدود ۶۱ ترکیب آلی فررار و مواد سرطان زا در آن یافت شد. این مواد منشأ نفتی دارند. مواد داخل تشک های فوم حاوی پلی اتراتیلن، سیلیکون سوزفاکتانت و رنگدانه هاست که به شدت خطرناک هستند. نامرغوبی این تشک ها ثابت شده و مواد مضر آن ها به راحتی جذب بدن می شوند.

این مواد شیمیایی یافت شده باعث آسیب و تضعیف سیستم ایمنی و عصبی، اختلالات ایمنی، آسیب بافت نرم، اندام ها و مغز و همچنین ورم مفاصل می گردد. از دیگر مواد شیمیایی خطرناک که در ساخت تشک ها استفاده می شود عبارت است از اسید بوریک (یک محرک تنفسی سمی مورد استفاده در سوسک کش ها)، فرمالدئید (سرطان زا) و آنتیموان (فلزی سمی تر از جیوه).

معجزه پیاز

حال اگر شما از تشک های فوم و یا دیگر تشک غیرآلی استفاده می کنید توصیه می شود که برای کاهش میزان سم موجود در این مواد از پیاز استفاده کنید. این خوراکی علاوه بر این که مواد سمی موجود در هوا و تشک را از بین می برد، بسیار در دسترس است. پیاز قادر است ۷۰ درصد مواد سمی نظیر آرسنیک، کادمیوم، جیوه و سرب را جذب کند. برای استفاده از این ترفند بسیار ساده کافی است پیاز را به ۳ قسمت تقسیم کرده و در زیر تخت خود در نزدیکی سر، مرکز و یا پای خود قرار دهید. پیاز می تواند این مواد شیمیایی را از تشک شما پاک سازی کرده و مانع از انتشار آن در هوا شود.


برچسب ها :