امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 از پوسته دادن پوستتان خلاص شوید
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   135

بیشتر کجای پوستم خشکی می زند؟
معمولا پوست اطراف گونه، نزدیک ابروها، و روی بینی خشکی می زند اما اگر پوست تان خشک باشد ممکن است همه جای صورت تان پوست پوست شود. کیت می گوید: خشکی زدن پلک ها معمولی نیست. پوست روی پلک نازک تر از بقیه جاهای پوست صورت است و چربی محافظ بسیار کمی دارد و خیلی رگ دارد که این لایه را نسبت به حساسیت و التهاب حساس تر می کند. مراقبت از این قسمت را فراموش نکنید
چگونه از شرشان خلاص شویم؟

- لایه برداری

حتی اگر بدتان را غرق در لوسیون ها و کرم های مختلف کرده باشید، پوسته ها بدون اینکه شما برشان دارید، از بین نخواهند رفت. می توانید پوسته ها را با استفاده از لایه برداری فیزیکی که با استفاده از هسته میوه و یا دانه های خرد شده است و لایه های مرده پوست را از بین می برد درمان کنید. لایه برداری شیمیایی هم وجود دارد که با این روش با استفاده از انزیم هایی که به طور شیمیایی لایه خشک بیرونی پوست را از بین می برد، پوست خشک درمان می شود. کیت در مورد لایه برداری فیزیکی هشدار می دهد و می گوید: که بافت خشن این لایه بردارها ممکن است باعث اسیب به پوست شود. او می افزاید: از اسکراب هایی استفاده کنید که دانه های نرمی دارند و لایه برداری های شیمیایی را بخرید که انزیم میوه هایی مثل اناناس و پاپایا دارند.

- بخار

در حالیکه بخار شدید سونا برای منافذ پوست بسیار مضر است، کمی هوای گرم در حمام به شما کمک می کند که رطوبت را به پوست تان بازگردانید. بعد از لایه برداری بگذارید پوست تان در بخار گرم حمام تان بماند و بعد از ان پوست تان را با نوازش حوله ای نرم خشک کنید.

- مرطوب کنید
بعد از انجام لایه برداری و بخار دادن به پوست تان، وقت ان است که مرطوب کننده بزنید و پوسته ها را از بین ببرید. کیت می گوید: من عاشق استفاده از کرم هایی هستم که حاوی اسید هیالورونیک هستند. معروف ترین شکل این کرم ها سدیم هیالورونیک ان هاست که پوست را به طرز فوق العاده ای مرطوب و گلگون می کند. اسید هیالورونیک در واقع با حمله رطوبت به پوست، خشکی ان را در زمستان تا 1000 بار کاهش می دهد.

مترجم: نسرین میرعربشاهی


برچسب ها :