امروز : شنبه, 30 تیر 1397
 درمان ریزش مو با ماسک سیر
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   210

- ان را با عسل ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری اب سیر را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و انها را در یخچال بگذارید.
- مقداری دمنوش بابونه درست کنید. زمانیکه ترکیب سیر و عسل در یخچال خنک می شوند، مقداری دمنوش درست کنید. ۳ قاشق غذاخوری بابونه خشک را به یک قوری اب اضافه کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا دم بکشد.
پس از ۳۰ دقیقه، دمنوش را از روی حرارت بردارید و صاف کنید.
- ماسک را درست کنید. پس از اماده شدن دمنوش، ان را کنار بگذارید. عسل و اب سیر را از یخچال خارج کنید. زرده یک تخم مرغ را به ترکیب عسل و اب سیر اضافه کنید.
ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد تا مواد خوب با هم ترکیب شوند زیرا عسل سفت شده است. سپس، یک قاشق غذاخوری ژل الویه ورا را به انها اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.
- ماسک را روی سر بگذارید. پس از انکه همه مواد به خوبی ترکیب شدند، مواد را روی سر بریزید و پوست سر (نه مو) را به ارامی ماساژ دهید.

به دلیل اینکه مو از پوست سر رشد می کند، مواد را تنها روی پوست سر بریزید. پس از انکه همه پوست سر به مواد اغشته شد، یک حوله تمیز را دور سر بپیچید.
اجازه دهید ترکیب ۲۰ دقیقه روی سر بماند.
- سر را بشویید. پس از ۲۰ دقیقه، سر را با شامپو بچه یا هر نوع شامپوی ملایم دیگری بشویید. سپس، یک زرده دیگر را روی پوست سر ماساژ دهید و ان را با اب گرم بشویید.
مطمین شوید که زرده تخم مرغ به طور کامل از مو خارج شده باشد.

- دراخر پس از ان که زرده تخم مرغ را کاملاً شستید، باید از دمنوش بابونه استفاده کنید و سر را یک بار دیگر با استفاده از این دمنوش اب بکشید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته و تا زمانی ادامه دهید که مو دوباره شروع به رشد کند و ریزش مو متوقف شود.
از ماسک سیر هم دو بار در ماه استفاده کنید.


برچسب ها :