امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
گارانتی قلب و استخوان ها با آلو خشک
3/50 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   171

مصرف آلوی خشک یک شیوه سالم و خوشمزه برای حفظ سلامت است. این میوه و طعم دهنده غذا شاید خیلی زیبا نباشد و چروک هایش اذیت تان کند، اما خواص بسیار زیادی دارد که نباید از آن ها غافل بمانید. آلو خشک خواص عجیبی دارد از جمله تسهیل در کاهش وزن، ضد چروک بودن، تحریک مغز و مقابله با فشار خون بالا از فواید بی نظیر آن است.

خواص آلو خشک را بدانید:

حافظ قلب شما

یک عدد از این میوه حاوی ۱۱۳ میلی گرم پتاسیم است که فشار خون را کنترل می کند و خطر سکته مغزی را کاهش می دهد. باید بدانید رنگدانه هایی در آلوها وجود دارد که با رادیکال های آزاد مخرب مقابله کرده و به این ترتیب جلوی ابتلا به سرطان را می گیرد.

سلامت استخوان ها

یکی دیگر از مواردی که می توان از فواید آلو خشک نام برد محکم کردن استخوان ها و جلوگیری از پوکی آن هاست. مصرف روزانه ۳ عدد آلو خشک می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند و همچنین توجه داشته باشید که این میوه ویتامین های بسیار زیادی دارد که در استخوان سازی به شما کمک خواهند کرد.

سلامت سیستم گوارش

آلو خشک به کولول (بخشی از روده بزرگ) کمک می کند تا وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. باید بدانید که هر یک عدد آلو خشک حاوی یک گرم فیبر است. مصرف این میوه میزان قند خون را تنظیم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

فشار خون

آلو خشک یکی از منابع غنی پتاسیم است. تحقیقات انجام گرفته در سال های اخیر تاثیر پتاسیم را در کاهش فشار خون نشان داده اند. با توجه به اینکه آلو حاوی سدیم کمی است، مصرف متعادل آن در کنترل فشار خون موثر است.

مفید برای حافظه

مصرف روزانه سه تا چهار عدد آلو خشک که سرشار از آنتی اکسیدان ها است می تواند با رادیکال های آزادی که به حافظه و مغز آسیب می رسانند مقابله کند. آلو خشک این خاصیت را دارد که رادیکال های آزاد مخرب را از بین ببرد و حافظه شما را در شرایط سالمی نگه دارد.


برچسب ها :