امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 اولین مدل محجبه برند انگلیسی H M
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   135

این مدل 23 ساله لندنی می‎گوید: «در عرصه مد همیشه مانند ان است که زنان باحجاب را نادیده می گیرند. مثل اینکه سلیقه ما اصلا اهمیت ندارد. اما برایم جالب است که برندی به این بزرگی به روش پوشش و حجاب ما توجه کرده است. شاید دلیل ان گسترش مد حجاب در چند سال اخیر باشد. اما بالاخره دیدن حجاب در عرصه اصلی صنعت مد یک دستاورد مهم است.»
این برنامه جدید برند H&M در قالب یک فیلم ویدیویی منتشر شده است و هدف ان تشویق مردم به فروش دوباره لباس هایشان در فروشگاه های این برند بوده است. در واقع همین رویکرد مثبت برنامه یکی از دلایل پذیرفتن شغل مدلینگ از سوی ادریسی بوده است. او می گوید: «فکر کردم با هدف مثبتی کار می کنند.»
ادریسی که اصلیتی پاکستانی و مراکشی دارد همانند اغلب مدل های روز دنیا در اینستاگرام کشف شد. البته این اولین بار نیست که او وارد دنیای مد و زیبایی می شود. او بنیانگذار «سالن مراکش» یک ارایشگاه زیبایی در «وستبورن» است که در ارایش با حنا و پولیش حلال ناخن تخصص دارد. اردیسی تنها اقلیت دینی نیست که در ویدیوی برنامه برند H&M نقش افرینی می کند. در این برنامه از چند مدل شیوخ حوزه خلیج فارس و مردانی با لباس های سیک های هند نیز استفاده شده است.

ادریسی با اشاره به احترام برند H&M به باورهای دینی خودش به ویژه در تعامل با جنس مخالف می گوید: «مثلا اگر عکاس متوجه می شد مشکلی در لباسم وجود دارد، حتما یک نفر خانم را برای برطرف کردن ان صدا می کردند که این یعنی احترام به من.»

مترجم: علی جعفری


برچسب ها :