امروز : ﺳﻪشنبه, 26 تیر 1397
 طراحی پارچه در ایران، کپی از طرح های خارجی
3/50 امتیاز از 1 رای
 مد لباس  |     |   187

به گزارش هنرانلاین، زینعلی در مورد بازار کار طراحان پارچه گفت: کار به ان شکل که طراح بتواند طرح مورد نظر خود را به تولید برساند واقعا وجود ندارد. کارخانه ها به طراح اجازه نمی دهند طراحی کند بلکه او را استخدام می کنند و پارچه ای را که از ایتالیا، ترکیه و... اورده اند به او می دهند تا طرح ان را برای تولید در کارخانه کپی کند.
این طراح پارچه افزود: اجازه کار خلاقانه به طراح داده نمی شود مگر این که کارخانه دار خیلی روشنفکر بوده یا بسیار ریسک پذیر باشد. من تا به حال ندیده ام هیچ کدام از طراحانی که می شناسم توانسته باشند کارفرما را به تولید طرح خود راضی کنند. البته کارخانه دار هم حق دارد چون نمی تواند برای تولید چند هزار متر پارچه ریسک کند و با توجه به شرایط سخت بازار ترجیح می دهد از طرح هایی که به فروش انها اطمینان بیشتری دارد استفاده کند.
زینعلی در مورد اثری که در جشنواره مد و لباس شرکت داده بود گفت: با بررسی فلزکاری دوره سلجوقی نقوش مختلف انسانی، حیوانی، گیاهی و... را طبقه بندی کردم و با ترکیب انها طرح جدیدی به وجود اوردم. سعی کردم منبع الهام من در طرح نهایی چندان واضح نباشد و حالت سنتی نداشته باشد. با استفاده از ان نقوش، طرح های مدرن با رنگبندی های جدید به وجود اوردم که در نگاه اول هیچ شباهتی به ان طرح های سنتی قدیمی ندارد.

طراحی پارچه در ایران، کپی از طرح های خارجی


برچسب ها :