امروز : جمعه, 29 تیر 1397
رژیم دیابتی
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   234

دیابت داشتن به این معنی نیست که از خوردن یک سری غذاها محروم شوید و فقط به غذاهای بدون مزه روی بیاورید. در حقیقت، می توانید از خیلی از غذاها لذت ببرید، اگر برنامه ای را که دکترتان به شما پیشنهاد می کند، رعایت کنید. راز درست کردن غذاهای خوشمزه ( حتی در مواردی که نیاز پزشکی باشد) داشتن اطلاعات است. با اطلاعات، خود را مسلح کنید و مسیر خود را به سوی تجربیات خوب، هموار کنید. به مجرد آنکه، غذاهای مفید را برای سلامتی خود پیدا کردید، می توانید آنها را تجربه کنید و وعده های خوشمزه و رضایت بخش درست کنید.

در مقاله امروز، ما نکاتی را برای شما فهرست می کنیم که با توجه به رعایت رژیم دیابتی، از غذاها نیز لذت ببرید:

در مورد میزان گلوکز غذاها بیشتر بیاموزید

سفر شما به سوی وعده های خوشمزه، با یادگیری در مورد غذاها با گلوکز پایین شروع می شود. اگر چه میوه ها و سبزیجات جزو رژیم سالم هستند، ولی بعضی از آنها حاوی شکر بیشتر نسبت به سایرین هستند. شما می توانید از اینترنت فهرست تمام غذاهای کم گلوکز را پیدا کنید. به دنبال غذاهایی باشید که شکر کم دارند ولی حاوی مواد مغذی دیگری همانند فیبر، پتاسیم و منیزیم هستند. این مواد برای رژیم دیابت لازم هستند. سیب زمینی شیرین، توت ها، سبزیجات با برگ های سبز و پهن و مرکبات، غذاهای کم گلوکز هستند که برای دیابتی ها مناسب هستند.

افزودن طعم های طبیعی به نوشیدنی ها

اگر دیابتی هستید، باید مراقب انواع نوشیدنی هایی که می نوشید باشید. اما به این معنی نیست که باید فقط آب بنوشید. راه های متعددی وجود دارد که آب ساده را مهیج کند. شما می توانید دمنوش ها و چای های شیرین نشده را امتحان کنید. این نوشیدنی ها خوشمزه، تازه کننده و مملو از آنتی اکسیدان ها هستند. شما می توانید شیر کم چرب بنوشید تا ویتامین دی و کلسیم شما تأمین شود. ما پیشنهاد می کنیم تا نوشیدنی ترکیبی خوتان را درست کنید. نوشیدنی ترکیبی می تواند حاوی آب ساده، به همراه برش هایی از میوه ها یا سبزیجات برای نوشیدن باشد. کافیست میوه یا سبزی کم گلوکزخود را برش دهید و آنها را درون آب ساده بریزید و در یخچال بگذارید.

نسبت به شیرین کننده ها هوشیار باشید

هیچ لزومی ندارد که به طور کامل از شکر پرهیز کنید، حتی اگر رژیم دیابتی دارید. نکته اصلی آن است که کنترل آن را داشته باشید. کنترل کردن غذا، رعایت کردن رژیم را ساده تر می کند و شکر مصرفی را نیز کاهش می دهد. به خودتان زمان بدهید تا به رژیم تازه عادت کنید و خودتان را از شکر بگیرید. نان سفید یا پاستا را حذف کنید و دسرهای ناسالم را با دسر های سالم عوض کنید. هنوز هم می توانید از وعده های کمِ دسر محبوبتان لذت ببرید، ولی آن را کم بخورید.
ما پیشنهاد می کنیم که دسر را بعد از وعده غذایی بخورید تا به عنوان یک میان وعده. مصرف جدا گانه دسر، به عنوان میان وعده، موجب بالا رفتن بیشتر میزان قند خون می شود.

میان وعده عاقلانه

اگر دیابتی هستید و می خواهید به رژیم دیابت روی بیاورید، نباید به طور کامل از میان وعده چشم بپوشید. بر اساس باور عموم، میان وعده برای سلامت مفید است. اشتها را کور می کند و به سیر شدن بعد از وعده غذایی کمک می کند. میان وعده نباید شیرین، چرب یا روغنی باشد. به دنبال میوه و سبزیجات کم گلوکز برای میان وعده باشید. ماست کم چرب، یک کاسه میوه خورد شده، یک ظرف آجیل یا مقداری سبزیجات ترد، می تواند میان وعده مناسبی برای شما درست کند. این میان وعده ها کم کالری، شکری و چرب نیز هستند.


برچسب ها :