امروز : پنجشنبه, 28 دی 1396
این تمرین ها فکر شما را مثبت می کند
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   109

متخصصان می گویند اگر این فعالیت های جسمی را مدام انجام دهید، روان تان آرام می گیرد و می توانید بهتر از قبل به زندگی و کارتان سر و سامان دهید.

تمرین هایی که فکر را مثبت می کنند از این قرارند:

پیاده روی کنید تا افسرده نشوید

مطالعات متعدد تاثیر پیاده روی هر روزه را بر کاهش افسردگی ثابت کرده اند. محققان می گویند اگر این روزها بی حال و حوصله اید و امیدی به آینده ندارید، هر روز در ساعت مشخصی حدود ۴۰ دقیقه با تمرکز راه بروید تا حال روان تان بهتر شود. مطالعات نشان می دهد که ۲۰۰ دقیقه پیاده روی در هفته (کمتر از ۳۰ دقیقه در روز) هم تا حد زیادی در کاهش افسردگی و بهبود کیفیت زندگی موثر است.

لبخند بزنید تا درد نکشید

سرتان دارد منفجر می شود یا اینکه دل درد نمی گذارد به کارهایتان برسید. درست در همین لحظه به یکی از کانال هایی که جوک و لطیفه منتشر می کنند سر بزنید تا لبخند روی لب تان بیاید. محققان می گویند کسانی که لبخند می زنند، کمتر از کسانی که اخم را در چهره شان قاب می گیرند، درد می کشند. از نظر آن ها لبخند ضربان قلب را آرام تر می کند و حتی می تواند عصب هایی که به درد آمده اند را هم آرام کند.

نفس عمیق بکشید تا تمرکز کنید

اگر امروز هزار و یک کار روی میزتان تلنبار شده و برای انجام دادن شان تمرکز کافی ندارید، یک نفس عمیق بکشید و با خیال راحت کارتان را شروع کنید. از نظر محققان هر زمان که احساس کردید به اندازه کافی تمرکز ندارید، می توانید از داروی تنفس عمیق شکمی استفاده کنید و با رساندن اکسیژن بیشتر به مغز و بدن تان، تمرکزتان را بالا ببرید.

حرکات کششی انجام دهید تا داغ تان آرام شود

اگر عزیزی را از دست داده اید یا فاجعه ای مثل تصادف یا زلزله را پشت سر گذاشته اید، تمرین های کششی آرامش بخش را همراه با موسیقی آرام و در اتاقی ساکت که احساس خوشایندی به شما می دهد انجام دهید. محققان می گویند این قبیل ورزش ها می تواند آرامش را به کسانی برگرداند که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می برند و سلامت روان شان را دوباره به آن ها هدیه کند.


برچسب ها :  

پر بازدیدترین مطالب