امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
نکاتی برای درست کردن یک باربیکیو خوشمزه
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   149

شما نمی توانید فقط با قرار دادن گوشت بر روی باربیکیو ، انتظار یک نتیجه خوب داشته باشید. نیاز به یک چشم تیزبین و مهارت خاصی برای کباب کردن حرفه ای دارید تا همه وسایل را در حیاط خانه، برای مرحله بعدی کباب آماده کنید!

برای اینکه مهمانان را تحت تأثیر قرار بدهید و تمام خانواده، منتظر باربیکیو بعدی شما باشند، به نکات ذیل توجه کنید:

استفاده از دود

آیا می خواهید گوشتتان خوش طعم بشود؟ از ذغال های مختلف برای طعم دودی که به گوشتتان می دهند، استفاده کنید. باربیکیو روش پختی است که از حرارت مستقیم و دود ایجاد شده، برای پختن گوشت و افزودن طعم دودی به آن، استفاده می کند. اگر باربیکیو کوچکی دارید، به جای استفاده از چوب، از ذغال های مختلف استفاده کنید. چوب ها، ذغال های متفاوت دارند مثل، چوب گردو، سیب و لیمو. هر چوب، یک طعمی به گوشت می دهد، حالا می خواهد گوشت قرمز، مرغ و یا ماهی باشد. ولی برای باربیکیوی سنتی، نباید از چوب گردو استفاده کنید.

ورز دادن

اگرچه ممکن است شما دستور پخت خودتان را برای پختن گوشت داشته باشید، ولی ورز دادن گوشت به مرطوب ، ترد و خوش طعم کردن آن کمک می کند. باید گوشت، در هنگام ورز دادن مرطوب باشد ، به آن چاشنی های مخصوص گوشت بزنید تا در طولانی مدت بپزد.

برخلاف چرب و نمکی کردن گوشت، نیازی نیست برای رفتن سس ها به خورد گوشت در حین ورز دادن، صبر کنید. برای طعم دادن به گوشت، از ورز دادن استفاده کنید. در حین ورز دادن، می توانید از مواد دست ساز برای افزودن به گوشت استفاده کنید. می توانید برشهای کوچک و بزرگ دنده ها و گوشت سینه را نیز ورز دهید. همچنین شما می توانید از ورز دادن، برای طعم دادن به گوشت ماکیان و ماهی نیز استفاده کنید.

دمای مناسب

برای مرطوب، ترد و یک پخت خوشمزه، شما باید باربیکیو خود را در یک دمای مناسب انجام دهید. اگر گوشت را بر روی دمای کم بگذارید، زمان زیادی طول می کشد تا پخته شود. و زمانی که باربیکیو به دمای مناسب برسد، گوشت به طور کامل پخته می شود.

باربیکیو خود را پیشاپیش گرم کنید! هیچ وقت گوشت را روی بابیکیو نگذارید تا زمانی که دمای آن به میزان مناسب برسد. برای گوشت قرمز ، دمای مناسب ۷۰ درجه سانتیگراد است. به طور متوسط، گوشت سینه حدود ۱۲ تا ۱۴ ساعت پختنش به طول می انجامد تا کاملاً مغز پخت شود. برای گوشت های بریده شده یا استخوانی، زمانی زیادی برای پختن نیاز نیست. نکته اصلی آن است که شما دمای داخلی گوشت را ثابت نگه دارید. شما می توانید این کار را به وسیله یک دماسنج دیجیتالی انجام دهید.

اگر می خواهید استیک، دنده و سایر برش ها را کباب کنید، دمای داخلی را حدود ۶۰ درجه سانتیگراد نگه دارید. بگذارید حدود ۳ دقیقه بعد از کباب کردن و قبل از خورده شدن، گوشت بماند.

رطوبت را چگونه حفظ کنیم

برای آنکه گوشت خود را آبکی نگه دارید، برای پخت طولانی مدت، نگذارید دما از ۸۰ بیشتر شود تا آنکه پخت به پایان برسد.

همچنین می توانید گوشت خود را از طریق چرب کردن مداوم آن، مرطوب نگه دارید و یا اینکه آن را در درون فویل قرار دهید.


برچسب ها :