امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 بالگردهای مجلل در اسمان
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   199


Airbus H155

این بالگرد که پیش از این با نام Eurocopter EC155 شناخته می شد چیزی در حدود ۱۰ میلیون دلار قیمت دارد. اگرچه نام این بالگرد در طول زمان تغییر کرده اما لوکس بودن ان دستخوش تغییر نشده است. H155 یک وسیله جادار برای میلیونر هایی است که قصد دارند تا جای ممکن در زمینه پرداخت های خود صرفه جویی کنند.
بسته به گزینه های ارایه شده در هنگام خرید، کابین بالگرد می تواند چیزی بین ۸ تا ۱۲ مسافر را در خود جای دهد و دو صندلی مخصوص نیز برای خلبانان در نظر گرفته شده است. پنجره های بزرگ در امتداد دو طرف کابین امتداد یافته اند تا مسافران بتوانند منظره اطراف را به طور کامل مشاهده کنند.
صندلی های چرمی، سیستم تهیه مطبوع و وسایل سرگرمی و امکانات صوتی و تصویری داخل بالگرد همگی حکایت از یک سفر خوب و راحت دارند. برد این بالگرد ۸۵۷ کیلومتر و سرعت ان ۳۲۴ کیلومتر بر ساعت است.


AgustaWestland AW139

در صنعت تولید بالگردهای لوکس، AgustaWestland مترادف با واژه کیفیت است و AW139 این شهرت را تضمین می کند. با قیمت ۱۲ میلیون دلار، این بالگرد یکی از بهترین قیمت ها را در فهرست ما به خود اختصاص داده اما این موضوع از ظاهر بالگرد اصلا مشخص نیست.
AW139 بزرگ ترین کابین را در کلاس خود (با توجه به قیمت ) داشته و طراحی جادار و زیبای ان امکان بهره گیری از چیدمان های مختلف برای صندلی ها را فراهم خواهد کرد. دنده فرود با قابلیت جذب انرژی و بدنه مهندسی شده این بالگرد امکان پرواز ارام از مرحله برخواستن تا نشستن را برای مالک ان فراهم می کند. برد این بالگرد ۱۲۵۰ کیلومتر و سرعت ان ۲۰۶ کیلومتر بر ساعت است.


Sikorsky S-76C

یک نمونه بارز از مهندسی امریکایی، Sikorsky S-76C به دو موتور توربوشافت از نوع Turbomeca Arriel 1S1 تجهیز شده و به نوعی طراحی و ساخته شده تا سبک تر بوده و در مقایسه با طراحی های معمول بالگردها از قطعات کمتری در ان بهره گرفته شود.
چیدمان اختصاصی صندلی ها می تواند فضای لازم برای هشت سرنشین را فراهم کند. S-76C انتخابی ایده ال برای میلیونرها است. این بالگرد ۱۲/۹۵ میلیون دلار قیمت دارد. برد بالگرد ۸۳۲ کیلومتر و سرعت ان ۲۸۷ کیلومتر بر ساعت است.


AgustaWestland AW609

این بالگرد یک مدل با توانایی نشست و برخواست کاملا عمودی دارد این توانایی به شما امکان استفاده از بالگرد در مکان های مختلف را خواهد داد؛ و از سوی دیگر می توانید این بالگرد را با سرعتی دو برابر انچه در بالگردهای معمولی مشاهده می کنید برانید. AW609 را باید اینده بالگردهای لوکس دانست. این بالگرد ۱۴ میلیون دلار قیمت داشته، برد ان ۱۳۸۹ کیلومتر و سرعت ان ۵۱۰ کیلومتر بر ساعت است.


Bell 525 Relentless

عدم وجود این بالگرد در بازار ممکن است شما را فریب دهد و این تصور را ایجاد کند که نباید در فهرست ما قرارگیرد اما Bell 525 با نام مستعار Relentless یکی از هیجان انگیزترین بالگردهای موجود در جهان خواهد بود.
این بالگرد به واقع یکی از نمونه های برتر در کلاس خود بوده و می تواند ۲۰ سرنشین را درکمال راحتی و امنیت جابجا کند. بدون اغراق باید گفت این مدل بیشتر شبیه یک قصر شناور است تا یک بالگرد.

Relentless را به واسطه قابلیت ها و توانایی های ان باید یک شاهکار مهندسی دانست که در قالب تکنولوژی هایی مانند Fly-by-Wire (سیستمی که به واسطه بهره گیری از یک رابط کاربری الکترونیکی، جایگزین کنترل دستی پرواز می شود و جابه جایی و تغییر کنترل در پرواز به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می شود که از طریق سیم هایی خاص انتقال می یابند) و البته سیستم ناوبری لمسی گارمین G500H به چشم می ایند. قیمت این بالگرد ۱۵ میلیون دلار بوده، برد ان ۹۲۶ کیلومتر و سرعت ان ۲۸۷ کیلومتر بر ساعت است.


Airbus AS332 L1e VIP Super Puma

این بالگرد که تقریبا ان را باید در محدوده نهایی بالگردهای با ابعاد متوسط دانست می تواند ۱۹ سرنشین را جابجا کند اما این جادار بودن باعث تنبل شدن این بالگرد نشده و سرعت نهایی AS332 141 گره یا همان ۲۶۱ کیلومتر بر ساعت را در ان تضمین شده خواهید یافت.
مطمینا این سرعت در محدوده سرعت دیگر بالگردهای رده متوسط قرار دارد. کابین بزرگ این بالگرد می تواند چیدمان هایی مانند سالن، اشپزخانه و سرویس بهداشتی را در خود جای دهد و حتی می توانید دفتر کار خود را به طور کامل در این بالگرد غول پیکر پیاده سازی کنید. این بالگرد ۱۵/۵ میلیون دلار قیمت داشته، برد ان ۸۴۱ کیلومتر و سرعت ان ۲۵۲ کیلومتر بر ساعت است.


Sikorsky S-92

گزینه ای متداول برای میلیونرها S-92 است که در مقایسه با برخی بالگردهای موجود در فهرست ما تعداد صندلی کمتری برای سرنشینان داشته و در نهایت ۱۰ سرنشین را در خود جای می دهد اما این ۱۰ سرنشین می توانند شرایطی کاملا لوکس و تجملی را در این بالگرد تجربه کنند.
کابین S92 از صندلی های چرمی و فضای کافی در مقابل ان برای استراحت پاها و البته فضای لازم برای قراردادن وسایل بهره می برد و از سیستم گرمایش و سرمایش به منظور تامین دمای دلخواه شما بهره مند شده است. تجهیزات و امکانات با کیفیت فوق العاده در داخل S-92 به طور کامل محیط یک قصر مجلل را برای شما بازسازی خواهد کرد. این بالگرد ۱۷/۷ میلیون دلار قیمت داشته، برد ان ۹۹۹ کیلومتر و سرعت ان ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت است.


AgustaWestland AW101

این مدل بازهم نسبت به مدل های قبلی جادارتر و بزرگ تر شده است. AW101 با قیمت ۲۱ میلیون دلار از قابلیت های ویژه و به روز رسانی شده در مقایسه با مدل های پیشین بهره می برد. این بالگرد از جادارترین کابین در کلاس خود بهره می برد و می تواند ۲۴ سرنشین را در خود جای دهد. سه موتور ویژه، جابجایی این مسافران را بر عهده خواهند داشت تا با برد ۱۳۶۰ کیلومتر این بالگرد بتواند به سرعت ۲۷۸ کیلومتر بر ساعت دست یابد.


Airbus H225 Super Puma

این هیولای ۱۱ تنی، جدیدترین بالگرد خانواده سوپر پوما ایرباس است. علاوه بر امکان جابه جایی ۲۰ سرنشین، H225 می تواند بارهای سنگین را نیز جابه جا کند و از سوی دیگر در میان تیم های جست و جو و نجات نیز از جایگاهی ویژه برخوردار است. تمامی قابلیت هایی که از یک بالگرد سطح بالا انتظار دارید در این بالگرد مشاهده می شود.
کابین جادار، بدنه ضد سر و صدا، توانایی هایی برای دست یابی به سرعت بالا و مسافت های طولانی و امکاناتی مانند سالن و اشپزخانه از جمله این قابلیت ها هستند. اگرچه این بالگرد در مقایسه با دیگر بالگردهای موجود در فهرست ما کمی کندتر است اما ابعاد بزرگ و قابلیت های ویژه ان، این نقیصه را جبران می کنند. H255 را باید پرچم دار و پیشتاز صنعت هوایی دانست که با قیمت ۲۷ میلیون دلار مسافران خاص خود را دارد. برد این بالگرد ۸۷۵ کیلومتر و سرعت ان ۲۷۵/۵ کیلومتر بر ساعت است.


برچسب ها :