امروز : دوشنبه, 25 تیر 1397
این بیماری قلبی برای زنان خطرناک تر است
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   174

بررسی جدید محققان نشان می دهد ضربان نامنظم قلب برای سلامت زنان بیش از مردان خطرناک است. آریتمی قلبی یا بی نظمی ضربان قلب، فاکتور بسیار قوی سکته، بیماری قلبی، نارسایی قلبی و مرگ در زنان بیش از مردان است.

آریتمی، زنان، مردان

آریتمی قلبی زمانی رخ می دهد که سیگنال های الکتریکی سریع و نامنظم موجب می شوند دو حفره بالایی قلب به شیوه ای غیرعادی منقبض شوند. این شرایط عمدتاً با احتمال افزایش سکته مرتبط است چراکه ریتم نامنظم قلب موجب انباشته شدن و لخته شدن خون در عروق می شود. محققان دانشگاه آکسفورد انگلستان بعد از بررسی ۳۰ مطالعه متشکل از ۴/۳ میلیون بیمار دریافتند زنان مبتلا به آریتمی قلبی بیش از مردان دارای شرایط مشابه، دچار سکته خواهند شد.

همچنین محققان دریافتند زنان مبتلا به آریتمی قلبی در مقایسه با مردان ۹۳ درصد بیشتر در معرض مرگ ناشی از این شرایط هستند، ۵۵ درصد بیشتر دچار حمله قلبی، ۱۶ درصد بیشتر دچار نارسایی قلبی و ۱۲ درصد بیشتر به هر دلیل دیگری می میرند.

چرا آریتمی برای زنان خطرناک تر است

محققان اذعان داشتند آریتمی قلبی، علت اصلی بیماری قلبی و سکته در سراسر جهان است به طوری که در سال ۲۰۱۰ حدود ۳۳/۵ میلیون نفر مبتلا به این عارضه شدند. سرپرست تیم تحقیق، در این باره گفت: «وضعیت آریتمی قلبی از آن جهت در زنان بدتر است که علائم آن به اندازه مردان مشهود نیست. از این رو دیر تشخیص داده شده یا در قالب بیماری قلبی تشخیص داده نمی شود.»

در واقع از آنجایی که زنان علائمی نظیر خستگی یا کوتاهی نفس هایشان را ناشی از استرس یا احساس خستگی تلقی می کنند تا علائم هشدار دهنده بیماری قلبی، از این رو دیر به پزشک مراجعه نموده و دیر بیماری در آنها تشخیص داده می شود از اینرو عوارض جانبی آن در زنان بیشتر خواهد بود.


برچسب ها :