امروز : پنجشنبه, 28 تیر 1397
راه درمان ورم دست و پا در دوران بارداری
4/00 امتیاز از 1 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   178

مردانی که متاهل هستند قطعاً در دوران بارداری ورم دست و پای خانم شان را دیده اند.
به طور معمول در دوران بارداری صورت، دست و پا ورم می کنند و این رویه طبیعی برای هر خانم بارداری است. اگر شما هم خانم باشید قطعاً دوست دارید از این ورم ها دوری کنید و در واقع درمان شان کنید، اما چطور می توان آن ها را درمان کرد؟

چای جعفری

جعفری یکی از موثرترین درمان ها برای از بین بردن ورم دست و پاست. جعفری یک گیاه ادرار آور است. میزان زیاد نمک و مایعات احتباس شده در بدن با مصرف چای جعفری از بین می رود. این سبزی سرشار از پتاسیم است و هیچ عارضه ای مانند دیورتیک (داروهای ادرار آور) ندارد. باید بدانید که دیورتیک دارویی مانع جذب پتاسیم در بدن هم می شود.

پزشکان و متخصصین بر مصرف و نوشیدن این چای بسیار تاکید می کنند. دکتر جان کریستوفر متخصص داروهای گیاهی معتقد است که جعفری باید هر روز مصرف شود تا نتیجه رضایت بخش حاصل شود. نکته مهم این است که جعفری باید تازه باشد و ساقه و برگ های سبز و نازک داشته باشد.

روش تهیه چای جعفری

برگ ها و ساقه جعفری را خرد کنید. به میزان یک سوم فنجان جعفری برای هر وعده کافی است. یک فنجان آب جوش به آن اضافه کنید. به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه بگذارید جعفری ها در آب جوش بمانند. بعد چای را صاف کنید و برای طعم بهتر می توانید زنجبیل و عسل و لیمو هم به آن اضافه کنید. این چای را هر روز بنوشید تا نتیجه آن را به چشم ببینید.

روش های دیگراز بین بردن ورم برای زنان حامله

زنان حامله باید دقت داشته باشند که برای جلوگیری از ورم غذاهای حاوی ویتامین C و E زیاد مصرف کنند. مثل مرکبات، کلم و اسفناج، گوجه فرنگی و توت فرنگی، روغن های گیاهی مانند روغن سویا، تخم آفتابگردان و بادام. همچنین روزانه دو عدد سیر خام حتما مصرف کنند.

استراحت دادن پاها در سرکه سیب

در یک لگن ترکیب برابر سرکه سیب و آب ولرم بریزید و پاها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید. حتی برای زانوها هم سرکه سیب را روی دست ریخته و با آن زانو را ماساژ دهید. یادتان باشد نوشیدن زیاد آب به شما کمک می کند که با ورم دست و پا روبه رو نشوید. سعی کنید در روز کمی دراز بکشید و پاها را به دیوار تکیه دهید.


برچسب ها :