امروز : جمعه, 29 تیر 1397
محبوبترین چای ها در انگلستان
4/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   154

انگلستان، یکی از پر مصرف ترین کشورها در زمینه ی چای است. هر انگلیسی در سال، حدود ۲ کیلوگرم چای می نوشد. نوشیدن چای، یک بخش مهم زندگی انگلیسی ها است. در صبح و هر زمان در طی روز که بتوانند آن را می نوشند.

انواع چای که در انگلستان مصرف می شوند چیست؟

چایی ارل گری

ارل گری چای قوی ای است که با روغن ترنج ترکیب شده است. روغن ترنج از پرتقال ترنج مشتق می شود. که ترکیبی از لیمو شیرین و عرق بهار نارنج است. به هرحال، چای ارل گری انواع مختلفی دارد. تنوع آن از چای سبز یا چای اولانگ حاصل می شود.
بر اساس آنچه مورخان ثبت کرده اند، ارل گری بر گرفته از نام چارلز گری، نخست وزیر سال ۱۸۳۰ میلادیست. شایع است که این چای را برای اولین بار از یک خانم چینی دریافت کرده است. اما با توجه به سایت تویینگز، این چای منحصر به فرد، توسط یک نماینده چینی به لُرد گِرِی داده شده بود.

چای دارجیلینگ

چای دارجیلینگ، چای با رنگ کم و روشن است که طعم ملایم گُل دارد. این چای در منطقه ای در غرب بنگال هند تولید می شود. این چای به خاطر طعم تازه گلش، مشهور است. تنوع رنگی آن شامل رنگ های سیاه، سبز و سفید است.
چای دارجیلینگ از کاملیا سیننسیس چین نیز بدست می آید. چای دارجیلینگ از چای سیاه بدست می آید ولی انواع جدید آن از چای سبز نیز بدست می آید.

چای صبحانه

چای صبحانه، رایج ترین چای در انگلستان است. این ترکیب از مخلوطی از چای سیاه و سفید از آسام، سیلان و کنیا بدست می آید. یکی از انواع گران چای صبحانه، کیمون است. چای صبحانه ویژگی های خاصی همانند، طعم بسیار غنی و عطر قوی دارد. معمولاً با شیر و شکر ترکیب و با یک صبحانه کامل انگلیسی نوشیده می شود. در حقیقت، نوشیدن این چای برای صبحانه، بر می گردد به سنت قدیمی انگلستان که برگرفته از دوران استعماری آن است.

چای سبز

فراوری که بر روی چای سبز صورت می گیرد، به مراتب کمتر از سایر چای هاست. فراوری موجب از دست رفتن خاصیت آنتی اکسیدان، نرمی و طعم لطیف، سبزی و عطر برگ ها می شود. طعم چای سبز بستگی به طرز فراوری آن دارد. چای سبز دارای عطر و طعم گیاهی مشخص است، در حالی که سایر چای ها، طعمی دودی و مزه تقریباً خوشی دارند!
چای سبز ژاپنی ها، بیشترین استاندارد طلائی این چای را دارد. چای سبز مرغوب ژاپن، رنگ سبز روشن و ته مزه تلخی دارد.

چای اولانگ

چای اولانگ، نسبتاً آنتی اکسیدان است با طعمی قوی. فراوری به صورت قرار دادن برگ های چای در معرض آفتاب شدید صورت می گیرد که منجر به از دست دادن آنتی اکسیدان آن می شود. بعد از خشک شدن برگ ها، به صورت لوله یا گلوله، طعم های دیگر نیز به آن اضافه می شود.
خیلی دقت می شود که چای، حاوی طعم تازه و میوه ای و عطر برشته شده باشد. در انگلستان معمولاً چای اولانگ را با شیر و عسل ترکیب می کنند تا طعم آن دلچسب و کامل شود.


برچسب ها :