امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 اگر می خواهید نامریی شوید، بخوانید
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   137

 اگر می خواهید نامریی شوید، بخوانید

: کمپانی های بسیاری به ساخت و تولید هدست های واقعیت مجازی روی اورده اند اما اکنون خبر متفاوتی درباره هدست های واقعیت مجازی منتشر شده است؛ تجربه حس نامریی شدن!

واقعیت مجازی به معنای تجربه ای متفاوت در دنیای مجازی است که کاربران قادر به درک همه چیز در این فضا بوده و می توانند با محیط اطراف خود تعامل برقرار کرده و تجربه متفاوتی را داشته باشند. چنین رویایی با هدست های واقعیت مجازی در حال محقق شدن است. کاربران با زدن این هدست در دنیای واقعی و مجازی غوطه ور خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکنون محققان با استفاده از هدست های واقعیت مجازی حس نامریی بودن و عدم دیده شدن را به کاربرانی القا کرده اند که این هدست ها را زده بودند. دانشمندان سویدی با استفاده از هدست های واقعیت مجازی VR1280 به افراد مورد مطالعه در این تحقق القا کردند که نامریی هستند و با تقویت این حس در کاربران به کاهش اضطراب و نگرانی انها در برابر جمعیت پرداختند.

از سوی دیگر تقویت حس نامریی بودن در کاربران با روش های مختلفی از جمله وارد کردن چاقو به بدن مجازی در یک فضای خیالی و خالی انجام شده و این تصاویر به تصاویر نمایشی در هدست افزوده شد تا کاربران به این باور دست پیدا کنند که در حالت نامریی در حال دریافت ضرباتی از چاقو هستند.

محققان سویدی معتقدند تقویت باور نامریی بودن در کاربران می تواند با تغییر تفکرات و واکنش طبیعی ذهن و همچنین کاهش استرس در برابر چنین وقایعی همراه باشد.


برچسب ها :