امروز : پنجشنبه, 28 تیر 1397
طرز تهیه خورش قارچ با طعم عالی
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   153

خورش قارچ بهترین در نوع خود می باشد و طرز پخت آن هم آسان و سریع است. فقط کافی است یکبار این غذا را امتحان کنید. در قابلمه ای مناسب، پیازداغ را با مقداری روغن، فلفل و زردچوبه روی حرارت قرار دهید تا ادویه ها تفت بخورد. سپس سینه مرغ خرد شده را بیفزایید و آب را اضافه كنید. حالا شعله را ملایم نمایید تا مرغ پخته شود.

مواد لازم

پیاز داغ 2 قاشق سوپخوری

روغن مایع 2 قاشق سوپخوری

فلفل و زردچوبه به میزان لازم

سینه مرغ 600 گرم

آب 1 لیتر

قارچ 500 گرم

آبلیمو و نمك به میزان لازم

كره 50 گرم

آرد 1 قاشق سوپخوری

شیر 1 پیمانه

زعفران حل كرده 1 قاشق سوپخوری

روش تهیه خورش قارچ

در قابلمه ای مناسب، پیازداغ را با مقداری روغن، فلفل و زردچوبه روی حرارت قرار دهید تا ادویه ها تفت بخورد. سپس سینه مرغ خرد شده را بیفزایید و آب را اضافه كنید. حالا شعله را ملایم نمایید تا مرغ پخته شود.در ظرفی دیگر قارچ ها را اسلایس كنید و با مقداری آبلیمو و كمی روغن روی حرارت تند قرار دهید تا آب قارچ ها كشیده شود. سپس به ظرف محتوی مرغ پخته شده بیفزایید.

در ظرفی دیگر، كره را با آرد روی حرارت قرار دهید تا رنگ آرد تغییر نماید. سپس شیر را كم كم اضافه كنید و مرتب هم بزنید تا آرد گلوله نشود. حالا سس آماده را درون قابلمه محتوی مرغ و قارچ بریزید و کمی هم بزنید تا مواد یکدست شود.

سپس زعفران را بیفزایید، هم بزنید و آبلیمو را اضافه كنید. پس از چند جوش، نمك خورش را اندازه كنید. اكنون شعله را خاموش نمایید.


برچسب ها :