امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 متروی مسکو بزرگترین سالن مد جهان
4/50 امتیاز از 3 رای
 دکوراسیون  |     |   187

استفاده از متروی مسکو اسان، ارزان و سریع است. این سیستم ریلی منحصربفرد شما را به هر جایی که دوست دارید می رساند، از میدان سرخ گرفته تا هر جای دیدنی دیگری. اما توریست هایی که وارد این شهر و متروی ان می شوند بیش از سایر شهروندان مسکو از مشاهده ایستگاه های ان حیرت زده می شوند زیرا این سالن های بزرگ انچنان زیبا دکوربندی و نقاشی شده اند که بیشتر شبیه موزه های زنده هستند تا ایستگاه مترو و از ان عجیب تر انکه هیچ دو ایستگاهی شبیه به هم نیستند!


زمانی که متروی مسکو در سال 1935 راهاندازی شد تنها 11 کیلومتر درازا و 13 ایستگاه داشت. 80 سال از ان تاریخ گذشته و حالا این کلانشهر شبکه ریلی زیرزمینی با 196 ایستگاه دارد که برخی از انهایی که اشنایی چندانی با این شهر ندارند ممکن است در ایستگاه های ان گم شوند!

از ان گذشته متروی مسکو را باید در زمره عمیق ترین شبکه های ریلی زیرزمینی جهان به شمار اورد. به عنوان مثال ایستگاه Park Pobedy این شبکه ریلی 74 متر زیر زمین است! که در واقع عمیق ترین ایستگاه نیز به شمار می اید. اما پله های برقی مدرن این ایستگاه مسافران را مدت زمان حدود سه دقیقه به سطح خیابان می رساند.


اکثر ایستگاه های متروی مسکو با طراحی های خاصی نقاشی و تزیین شده است. در هر یک از این ایستگاه ها از سبک های هنری متفاوتی استفاده شده تا مقامات اداره کننده این شهر به خود افتخار کنند که توریست هایی که راهی این کلانشهر می شوند، بازدید از ایستگاه های مترو را در صدر بازدیدهای شان قرار می دهند. جزییات در این ایستگاه ها به خوبی رعایت شده تا زیبایی سالن ها به اوج برسد.
اما نکته جالب توجه دیگر این است که این ایستگاه ها دسته کمی از سالن های مد و نمایش طراحی های جدید لباس ندارند. روزانه هزاران تن در ایستگاه های متروی مسکو تردد می کنند و انهایی که عاشق تنوع در پوشش هستند، لباس های جدید خود را در حالی بر تن دارند که در سالن های زیبای مترو قدم بر می دارند، گویی اینجا بزرگ ترین سالن مد جهان است!


متروی مسکو بزرگترین سالن مد جهان

مترجم: مهدی پیرگزی


برچسب ها :