امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
طرز تهیه دسر تارتلت سیب خوشمزه
3/00 امتیاز از 1 رای
 آشپزی  |     |   154

تارتلت سیب را از کشور سوئد برای شما آموزش می دهیم که خوشمزه و عالی است و برای دسر می توانید از آن استفاده کنید. تارتلت سیب سوئدی دسری فوق العاده است که طرز تهیه آن را برای شما آورده ایم.

مواد مورد نیاز:

آرد 130 گرم
بیكینگ پودر یك چهارم قاشق چایخوری
كره 60 گرم
پودر قند 60 گرم
تخم مرغ 1 عدد
پوره سیب یك و یك دوم پیمانه
بادام برشته و خردكرده 3 قاشق سوپخوری
پودرقند و دارچین برای تزئین به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه پوره سیب:

سیب پوست گرفته 650 گرم
آب 2 تا 3 قاشق سوپخوری
پودر شكر 3 قاشق سوپخوری
دارچین 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه دسر تارتلت سیب خوشمزه

طرز تهیه:

1. آرد و بیكینگ پودر را با هم مخلوط و الك كنید. آن گاه كره، پودر قند و تخم مرغ را در كاسه مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا صاف و یكدست شود. سپس مخلوط به دست آمده را به آرد بیفزائید و هم بزنید تا خمیر لطیفی حاصل شود.

2. خمیر را در كیسه نایلونی بگذارید و به مدت یك ساعت در یخچال نگه دارید. فر(تاون) را با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم كنید. اكنون خمیر را به ضخامت تقریبی 3 میلیمتر باز كنید و با برشگری به اندازه قطر قالب كیك یزدی، دایره هائی از آن ببرید و داخل قالب ها پهن كنید.

3. حالا پوره سیب و بادام را با هم مخلوط نمائید و داخل قالب ها بریزید. سپس روی آن ها را هم با خمیر بپوشانید و خوب بفشارید تا هر دو خمیر كاملاً به هم بچسبند. اینك قالب ها را در سینی بچینید و به مدت 30 – 35 دقیقه در فر(تاون) بگذارید تا تارتلت ها بپزند و طلائی رنگ شوند.

4. بعد صبر كنید تا تارتلت ها روی پنجره سیمی خنك شوند. حالا آن ها را از قالب درآورید و با پودرقند و دارچین تزئین نمائید و در ظرف زیبائی بچینید.

روش تهیه پوره سیب:

سیب ها را خرد كنید و با 2 تا 3 قاشق آب بپزید. بعد صبر كنید تا خنك شود. اكنون آن را پوره كنید و با پودر شكر و دارچین مخلوط سازید.


برچسب ها :