امروز : یکشنبه, 03 تیر 1397
با این مدل ورزش کردن چاق می شوید
4/50 امتیاز از 3 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   203

تا به حال شده با ورزش مداوم نتیجه نگرفته باشید؟ هر روز با سخت دویدن خودتان را به تقلا انداخته باشید اما لاغر نکرده باشید؟ خب، باید بگویم شما تنها نیستید! ممکن است این نوع دویدن بهترین تمرین ورزشی ارائه شده شما نباشد.

۶ شیوه نادرست ورزش کردن برای لاغری:

بنابراین نیاز دارید تا شیوه های درست دویدن را برای لاغر شدن آزمایش کنید. ما در این مطلب به ۶ شیوه نادرست دویدن می پردازیم که نه تنها موجب لاغری تان نمی شود بلکه شما را بد شکل تر و چاق تر می کند!

۱- تمرین ورزشی تان را هرگز تغییر نداده اید

اگر تمرینات ورزشی دویدنی شما موجب لاغری تان نشده، احتمال دارد به خاطر یکنواخت بودن آن باشد. بدین ترتیب، باید تمرینات ورزشی تان را تغییر دهید تا بتوانید وزن تان را کم کنید. بدن شما طراحی فوق العاده شگفت انگیزی دارد بدان معنی که برای چربی سوزاندن باید تمرینات ورزشی تان را در طول زمان تغییر بدهید تا کالری بسوزانید.

۲- مدت تمرینات تان را افزایش می دهید، نه سرعت تان را

این که شما مسافت دویدن تان را افزایش می دهید اما سرعت تان را ثابت نگه می دارید، یک مشکل بزرگ محسوب می شود. بزرگترین و موثرترین فاکتور کاهش وزن و لاغری در تمرینات ورزشی دویدنی شما «شدت» است. این بدان معناست که امتداد مسافت تان مهم نیست اما این که چقدر سخت بدوید مهم است.

۳- در طول ورزش تمرکزتان روی کالری سوزاندن است

از دیگر اشتباهات شما در طول تمرینات ورزشی تان شمردن تعداد کالری های سوزانده است. شمردن تعداد کالری های سوخته بزرگترین مشکل در کاهش وزن تان است. تمرینات «وزنه برداری»، ایده آل ترین تمرینات برای کاهش وزن هستند. زیرا که مقدار کالری های سوزانده بدن تان را افزایش داده و تمرینات تان را کامل می کند.

۴- فقط به یک نوع تمرین چسبیده اید

به طور معمول، اکثر مردم یک نوع تمرین ورزشی را انتخاب کرده و تا آخر به آن می چسبند. بنابراین به جای آنکه به یک نوع تمرین ورزشی بچسبید به منظور کاهش وزن حرکات ورزشی گوناگون را در سطوح مختلف انجام دهید.

۵- به اندازه کافی خودتان را تحت فشار نمی گذارید

به جای افزایش مسافت دویدن برترین راه لاغری تمرینات اینتروال با شدت بالا است. ورزشکاران متمرکز بر این تمرین ها ضربان قلب شان را تا ۹۰ درصد افزایش می دهند و در فواصل کوتاه بین تمرینات ضربان قلب شان را کاهش می دهند. با این کار سوخت و ساز بدن را بالا برده و چربی های بدن شان را می سوزانند. فقط در اینجا هدف بالا بردن ضربان قلب تا ۹۰ درصد مطرح نیست. موضوع این است که باید ضربان قلب تان را به حداکثر برسانید.

۶- زیاد می دوید

بیش از حد دویدن با شوک فرستادن به بدن تان موجب باز نگه داشتن کاهش وزن می شود. در عوض، شما می توانید با مکمل کردن تمرینات وزنه برداری وزن تان را از دست بدهید./زوم تک


برچسب ها :