امروز : پنجشنبه, 25 مرداد 1397
 انتخاب لباس مناسب برای کودکان مان
3/50 امتیاز از 1 رای
 مد لباس  |     |   209

 انتخاب لباس مناسب برای کودکان مان

مواد تشکیل دهنده لباس کودک ما چه باید باشد؟

همه چیز به سن کودک شما بستگی دارد. کودک تا دوازده ماهگی، زیاد حرکت نمی کند و دارد قد می کشد. باید به تن انها، پارچه هایی با جنس نرم، راحت و گرم بپوشانید. مانند پارچه های کشمیری که از کرک بز تشکیل می شود. ما فکر می کنیم که پارچه های کشمیری خیلی طرفدار ندارند ولی واقعا این طور نیست و امروزه این نوع پارچه ها تقریبا همه جا پیدا می شوند و می شود انها را با خیال راحت در ماشین لباس شویی انداخت و شست. برای کودکانی که سن بیشتری دارند، لباس هایی با پارچه های کتان مناسب است، چرا که این نوع پارچه ها، نسبت به سایر انواع ان، کمتر الرژی زا هستند. از این گذشته، لباس های کتان، راحت تر هستند و فرزندتان دران احساس بهتری دارند. در مجموع، لباس کودک شما نباید از پشم و یا مواد مصنوعی باشد، به خصوص لباس های یقه دار او، چون ممکن است حساسیت به وجود اورد.

 انتخاب لباس مناسب برای کودکان مان

ایده ال این است که بر تن او، یک زیر پوش نخی یا یک لباس یقه اسکی نخی بکنید تا از پوست ظریفش، محافظت کند. در مورد لباس های پشمی باید بگویم که می توانیم به تن کودک مان، لباس های کشمیری پشمی کنیم. اما توجه داشته باشید که کودک تان به این نوع پارچه پشمی حساسیت ندارد اما سایر لباس های پشمی، او را خواهد ازرد.

مدل لباس کودک چطور باشد که در ان، در حد امکان راحت باشد؟!

 انتخاب لباس مناسب برای کودکان مان

کوچولو های ما، در لباس هایی که دکمه های اسان تر دارند، راحت تر هستند. مانند دکمه های قابلمه ای. نوزادان از این که یک لباسی را از سر به تن ها کنیم، متنفرند. پس در هنگام خرید، به این موضوع توجه کنید. برای کودکان بزرگتر، قانونی در انتخاب جنس لباس وجود ندارد. همه مادرها تصویری در ذهن خود از یک کودک دارند، که طبق ان تصویر، لباس به تن کودک شان می کنند.

 انتخاب لباس مناسب برای کودکان مان

باید به اندام کودک خود توجه کنید. اگر او کودکی تپل است، باید برای او یک سرهمی بخرید که کمر او را اذیت نکند. اگر او ظریف و لاغر است، یک سر همی با کمر کشی به تنش کنید. برای این که مدت بیشتری از سرهمی استفاده کند، یک سایز بزرگ تر برای او بخرید و با تا زدن پاچه های ان، قدش را مناسب قد کودک تان سازید.
توجه داشته باشید که فقط شلوار یا بلوز او را می توانید یکی یا دو سایز بزرگتر بگیرید، اما کفش و جوراب او باید دقیقا اندازه اش باشد. در این که کودک شما، در لباس هایی با دکمه های قابلمه ای یا بدون دکمه راحت تر است، شکی نیست. اما لباس هایی با دکمه های معمولی، زیباتر هستند. امروزه، تولیدکنندگان لباس های بچه گانه این موضوع را مد نظر قرار داده اند و بلوزهای کوچکی تنها با یک یا دو دکمه تولید کرده اند. این لباس ها نیز، انتخاب خوبی است.


مترجم: سپیده جلالی


برچسب ها :