امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 نکاتی کلیدی درباره لباس نوزاد
4/00 امتیاز از 2 رای
 دکوراسیون  |     |   145

 نکاتی کلیدی درباره لباس نوزاد

اندازه
پیش از تولد نوزاد غیر ممکن است که اندازه لباس بچه را پیش بینی کنید. اغلب نوزادان از بدو تولد تا سه ماه پس از ان به سرعت رشد می کنند و برخی دیگر حتی از این مرحله جهش می کنند و لباس های نوزادان سه تا شش ماهه را به تن می کنند. پس بهتر است که چند دست لباس در سایزهای مختلف تهیه کنید و لباس های کوچک را به فروشگاه بازگردانید.

عناصر ضروری کمد لباس بچه
از انجایی که نوزادها بسیار زیبا هستند، خرید لباس اضافی همیشه وسوسه انگیز است. با این حال در نظر داشته باشید که در چند ماه اول کودک شما فقط زیرپوش و لباس خواب به تن خواهد کرد. پنج دست لباس خواب تهیه کنید تا مجبور نشوید هر روز لباس نوزاد خود را بشویید.
اگر نوزاد شما در تابستان متولد شده است، لباس خواب به تنهایی کفایت می کند. برای فصول سردتر، با استفاده از زیرپوش، پوشش چند لایه ایجاد کنید.
از دیگر لباس های مورد نیاز نوزاد، رو لباسی است که در فصول گرمتر برای کودک شما بسیار لذتبخش خواهد بود. برای بهار و پاییز، کت، کلاه و ژاکت را فراموش نکنید. به خاطر داشته باشید که نوزاد در یک لحظه گرم و سرد می شود، پس با توجه به موقعیت، لباس او را کم یا زیاد کنید.

از دکمه یا زیپ بر پشت لباس نوزاد اجتناب کنید
از انجایی که چند ماه پس از تولد، نوزاد همیشه به صورت تاقباز می خوابد، وجود دکمه یا زیپ در پشت لباس سبب ناراحتی او خواهد شد.

دکمه های قابلمه ای یا اسان باز شو
مادر بودن معمولا با کمبود خواب همراه است. برای اینکه در طول شب وقت کمتری را صرف تعویض قنداق نوزاد خود کنید، از لباس خواب دارای دکمه های اسان بازشو استفاده کنید که کار شما سریعتر انجام شود.

کفش
نوزادان به کفش نیازی ندارد، مگر اینکه بخواهید نوزاد را در اب و هوای سرد جابجا کنید. علاوه بر مشکل قرار دادن کفش بر پای نوزاد، انها به سختی در جای خود ثابت می ماند.
وقتی نوزاد خود را به خارج از خانه می برید از کفش هایی استفاده کنید که کف پارچه ای و نرم داشته باشد تا هم پای نوزاد گرم شود و هم راحت باشد.

 نکاتی کلیدی درباره لباس نوزاد

 نکاتی کلیدی درباره لباس نوزاد

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :