امروز : یکشنبه, 31 تیر 1397
 نکاتی درباره دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک
3/50 امتیاز از 1 رای
 دکوراسیون  |     |   176

هماهنگی

با خلق فضایی مرتب و استفاده از رنگ های روشن می توان هماهنگی ایجاد کرد. تعداد وسایل خانه را به حداقل برسانید و انهایی را نگه دارید که زیبا و مفیدند. اتاق را مرتب نگه دارید. تمام سطوح از جمله کف را همیشه تمیز نگه دارید تا اتاق همانطور مرتب باقی بماند.

از طرح های روشن، خثنی و ضعیف استفاده کنید. می توانید فقط یکی از دیوارها را به رنگ تند نقاشی کنید. اگر دوست دارید از کاغذ دیواری استفاده کنید دقت کنید که با رنگ وسایل دیگر همخوانی داشته باشد و در ان از طرح و تصویر بزرگ استفاده نشده باشد.

فضای دیوار: انبار کردن همه وسایل در اتاق های کوچک مشکل بزرگی است. می توانید از راهایی مانند اویزان کردن و یا قفسه بندی استفاده کنید. قفسه هایی که کم عمق اند و ارتفاع انها تا سقف است. می توانید انها را به رنگ دیوار رنگ امیزی کنید تا هماهنگی بیشتری داشته باشد.

خطای بصری: اینه ها اتاق را بزرگ نشان می دهند ولی باید انها را در جای مناسبی نصب کنید چون چندان خوشایند نیست که مدام خودتان را ببینید یا اشیا را دوتا ببینید. می توانید اینه را پشت سر خود قرار دهید و برای اینکه مانع تلاقی نگاه ها شوید ان را در ارتفاعی بالاتر نصب کنید. پنجره های بزرگ و دیوارهای شیشه ای اتاق را بزرگتر نشان می دهند.
اثاثیه کوچک بخرید. اگر از مبلمان و اثاثیه کوچک استفاده کنید اتاق شما بزرگتر به نظر می رسد. وسایلی که در فروشگاه بزرگ کوچک به نظر می رسند برای خانه کوچک بزرگ و نامناسب هستند.

کنترل داشته باشید: اگر محلی برای گذاشتن هر وسیله داشته باشید براحتی می توانید اتاق را مرتب نگه دارید. برای شروع می توانید محلی برای نگهداری روزنامه مجلات سی دی و وسایلی از این قبیل پیدا کنید.


برچسب ها :