امروز : شنبه, 27 مرداد 1397
 رایحه های پاییزی که باید بشناسید
4/00 امتیاز از 2 رای
 زیبایی و سلامت  |     |   220

اکوا دی برگاموت از برند ارمن ژیلدو زنیا Ermenegildo Zegna Acqua Di Bergamotto
رایحه اصلی این عطر برگاموت یا ترنج کالابریایی است که در رایحه های گرفته شده از مرکبات در زمره بهترین ها قراردارد. این عطر برای موقعیت های رسمی و استفاده روز کاملا مناسب است. این عطر چهاردهم اکتبر به بازار عرضه خواهد شد و قیمت یک شیشه صد میلی لیتری ان 76 پوند است.
اکو یپاژ ژرانیوم از برند هرمس Hermès Equipage Géranium
این رایحه نسخه جدیدی از عطرهای اکویپاژ است که این بار مختص اقایان طراحی و ساخته شده است. این عطر محصول بینی جاودان ژان کلود النا Jean-Claude Ellena رایحه شناس مشهور کمپانی هرمس است. رایحه شمعدانی این عطر خیلی برجسته و مشخص نیست و بوی ان عطرهای قدیمی و بوی صابون مانند انها را تداعی می کند. این عطر در ماه نوامبر به بازار عرضه می شود و قیمت ان 80 پوند است.
تَسیت از برند اَزوپ Aesop Tacit
این رایحه جدید درست در نقطه مقابل عطر سال گذشته این برند با نام مراکش اینتِنس قرار دارد. این رایحه سبک ماهیتی ادکلنی دارد و نت های مرکبات مانند یوزو ژاپنی و برگ های ریحان در ان استفاده شده است. کمی خس خس برای عمق بخشیدن به بوی عطر ان را برای استفاده در یک روز پاییزی بی نظیر کرده است. قیمت این عطر 63 پوند است.
ارجنتو از برند الیور سویینی Oliver Sweeney Argento
این عطر با رایحه های جنگلی متنوع و گرم به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس برند کفش ساز الیور سویینی طراحی و تولید شده است. این عطر با رایحه های سدر،صندل، نعنا هندی و عود برای استفاده روز و شب کاملا مناسب است. قیمت این عطر 95 پوند است.
اِسنشال از برند پل اسمیت Paul Smith Essential
جدیدترین عطر پل اسمیت انگلیسی سراسر رایحه های چوبی و جنگلی است. نت های رزماری؛ یوزو ژاپنی، مریم گلی، چوب صدر و رایحه مورد علاقه این طراح، پچولی یا نعناهندی بوی این عطر را فراموش نشدنی کرده است. این عطر شاید بکرترین عطر پل اسمیت نباشد اما از نظر تجاری یکی از موفق ترین و محبوب ترین انها است. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 28 پوند است.
اَبسولوت توباکو از برند مولتون براون Molton Brown Tobacco Absolute
با توجه به نام این عطر شاید تصور کنید که محصول جدید مولتون براون بویی شبیه به سیگار برگ کوهیبا یا هاوانا دارد اما اینطورنیست. بوی این عطر بیشتر متشکل از نت های مرکبات و میوه های جنگلی است و بویی مشک وار دارد و برای موقعیت های رسمی و نیمه رسمی کاملا مناسب است. این عطر در ماه اکتبر به بازار عرضه خواهد شد و شیشه پنجاه میلی لیتری ان 39 پوند است.

سَوج از برند دیور Dior Sauvage
این عطر که نسخه جدیدی از عطر نمادین Eau Sauvage است بویی فوق العاده تند و تیز دارد. ترنج، اسطوخودوس و عنبر نت های اصلی این عطر را تشکیل می دهد. این عطر با نظرات مثبت و منفی فراوانی روبرو شده است. اگر به بوی عطر Bleu de Chanel علاقه مند هستید سَوج دیور نیز شما را راضی خواهد کرد. شیشه شصت میلی لیتری این عطر 50 پوند است.
دِ سِنت از برند باس BOSS The Scent
رایحه خلاقانه برند باس بویی تند، زنجبیلی، گرم و چرم مانند دارد و رایحه میوه افریقایی مانینکا maninka از نت های اصلی ان به شمار می رود. طراحی شیشه این عطر نیز از خصوصیات مثبت ان است. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 39 پوند است.

بِلک از برند ارامیس Aramis Black
این عطر مدت زمان زیادی است که بهترین عطر ارامیس به حساب می اید. این عطر بویی ترد، تند و تیز همراه با رایحه برگ سبز دارد و برای یک بعد از ظهر پاییزی بسیار مناسب است. دوستداران عطر کلاسیک این برند حتما از این عطر استقبال خواهند کرد. شیشه صد میلی لیتری این عطر 60 پوند است.


کیور دو نوار از برند بیوفورت Beaufort London Coeur De Noir
این عطر انگلیسی زاییده ذهن خلاق نویسنده و موسیقیدان خلاق لیو کِرَب تری Leo Crabtree است. این عطر بوی کتاب های جلد چرمی و تنباکو می دهد. بوی غنی و دود مانند این عطر شخصیت مردانه شما را متمایز می کند. شیشه پنجاه میلی لیتری این عطر 95 پوند است.

مترجم : هومن باوریان


برچسب ها :