امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 موبایل تان را با گیاهان شارژ کنید
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   170

 موبایل تان را با گیاهان شارژ کنید

: سه مهندس جوان شیلیایی با صرف ۶ سال تحقیق و کار موفق به ساخت شارژر تلفن همراهی شدند که می تواند انرژی مورد نیاز برای شارژ دستگاه را از گیاهان تامین کند.
« E-Kaia » که در نتیجه پروژه ای با همین نام تولید شده در واقع یک دستگاه قابل حمل است که از انرژی باقی مانده در طول عمل فتوسنتز گیاهان استفاده کرده و این انرژی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. شارژ های مشابه این دستگاه به حداقل ۱۰۰ متر مربع فضای درخت کاری شده به منظور دسترسی به انرژی کافی برای شارژ یک گوشی همراه نیاز دارند اما « E-Kaia » تنها به یک عدد گیاه سالم نیاز دارد.

به گزارش سایت نیکو ، انرژی باقی مانده در گیاه بواسطه یک مدار الکتریکی که در زیر خاک قرارگرفته و انرژی را به بیرون منتقل می کند به ۵ ولت و ۶۰۰ میلی امپر می رسد و از سوی دیگر هیچ ضرری متوجه گیاه نخواهد کرد. با این شرایط می توانید گوشی هوشمند خود را در مدت یک ساعت و نیم به طور کامل شارژ کنید.
با توجه به طی شدن مراحل ثبت اختراع، هنوز جزییات کاملی از این تکنولوژی منتشر نشده اما اعطای جوایز مختلف در مراسم معتبر مربوط به معرفی ابداعات و اختراعات مهر تاییدی بر اعتبار این اختراع است. « Evelyn Aravena » یکی از اعضای تیم تولید این دستگاه از تلاش این گروه به منظور تولید انرژی بیشتر به منظور روشن کردن تجهیزاتی مانند چراغ های ال ای دی سخن می گوید.


برچسب ها :