امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
 راه بروید، گوشی تان شارژ می شود
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   154

 راه بروید، گوشی تان شارژ می شود

این شرکت فناوری که در اوهایو امریکا قرار دارد در کیس جدید خود از فن اوری استفاده کرده است که انرژی RF تولید شده توسط خود گوشی های هوشمند را به انرژی دستگاه تبدیل می کند. سایت این شرکت در توضیح این محصول جدید نوشته است: « فناوری نیکولا بصورتی موثر و با استفاده از مدار جمع اوری انرژی ثانویه خود، سیگنال های RF مانند وای فای، بلوتوث و LTE را به انرژی DC تبدیل می کند. نتیجه انکه انرژی قابل استفاده ای برای تامین انرژی دستگاه های موبایل بصورت بی سیم فراهم می شود».

شرکت نیکولا لبز در نمایشگاه تک چرچ از این محصول جدید رونمایی کرده و مدعی است که می تواند 90 درصد انرژی هدر رفته ای که ایفون برای انتقال سیگنال استفاده می کند را تبدیل کرده و ان را دوباره به گوشی برگرداند. این شرکت قصد دارد بزودی برنامه ای برای معرفی اولین نمونه های کیس های خود به بازار اجرا کرده و در ان از کیس های مخصوص ایفون و گلکسی S6 رونمایی کند. سایت این شرکت قیمت کیس ها را 300 هزار تومان اعلام کرده است.

 راه بروید، گوشی تان شارژ می شود

البته این اولین شرکتی نیست که دستگاه جمع اوری انرژی را طراحی کرده است. در سال 2013 یک دانشجوی هنر رسانه ای در المان به نام دنیس سیگل، دستگاه جمع اوری انرژی را ساخت که انرژی را از امواج الکترومغناطیسی هوا می گرفت. از ان سال تاکنون، خبری از این فناوری نبود.

در سال 2009 مرکز تحقیقات نوکیا در کمبریج نیز در زمینه فناوری توانست انرژی را برای استفاده جمع اوری کند، اما در نهایت تبدیل به دستگاهی شد که صرفا توانایی جمع اوری چند میلی وات انرژی را داشت. البته نیکولا لبز به دنبال ایجاد فرصتی است تا این فناوری را کارامد کند و دکتر راب لی، بنیانگذار شرکت و رییس سابق دانشکده مهندسی کامپیوتر و برق دانشگاه ایالتی اوهایو نیز می گوید: «این فن اوری کاملا داخل همین شرکت تولید شده است و لذا شرکت نیکولا حق انحصاری برای تجاری سازی و فروش ان را دارد.

مترجم : علی جعفری


برچسب ها :