امروز : جمعه, 26 مرداد 1397
 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   253

: تلفن های همراه امروز تمامی جهان را براحتی به تسخیر خود در اورده اند، مهم ترین دلیل این اتفاق استفاده راحت و اسان از انهاست. به همین دلیل دیگر برخی از تولیدکنندگان حتی به خود زحمت قرار دادن دستورالعمل استفاده از گوشی را درون جعبه های تولیداتشان نیز نمی دهند.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

لاپلاس نوشت، جوانی هلندی به نام سوماستا پامونگ کاس، یکی از تولیدکنندگان خلاق این وسیله است! چندین ماه قبل، او توانست جوایز متعددی را برای پروژه ای بانام Phoenard کسب کند. این وسیله ترکیبی از یک گجت برنامه نویسی باقابلیت های تلفن همراه است. اگرچه تماس گرفتن و ارسال پیامک از دیرباز جز ساده ترین کارکردهای هر گوشی محسوب می شدند. ساموستا سعی کرده است در طراحی اش، این وسیله را برای کسانی که می خواهند ان را در دست بگیرند و با ان کار کنند بسیار ساده عمل کند. علاوه بر این، این گجت دست ساز می تواند با سایر دستگاه ها توسط پورت هایی که در ان قرار داده شده است ارتباط برقرار کند. تمامی این ویژگی ها، Phoenard را درفهرست وسایلی قرار می دهد که بیشتر ویژگی های لازم را به طور شسته ورفته در کنار هم دارد. این وسیله یک ربات کوچک دست ساز نیز می تواند لقب بگیرد.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

این وسیله از لحاظ سخت افزاری نیز، دارای صفحه نمایشی 2/6 اینچی و از نوع لمسی است. همچنین بلوتوث و GPS از دیگر ویژگی های این گوشی است. علاوه بر این در صورت نیاز این دستگاه می تواند به گیرنده Wi-Fi و یا MP3 Player نیز مجهز شود.

دومین تولید دستی ما، PiPhone است. این وسیله بیشتر یک کامپیوتر کوچک (در حد اندازه های یک کارت اعتباری) و ارزان قیمت برای افرادی است که دوست دارند رمزگذاری را یاد بگیرند. برای تولید این وسیله از یک برد باقابلیت GSM و صفحه نمایشی 2/8 اینچی و از نوع لمسی استفاده شده است. همچنان یک باتری از نوع لیتیوم و پلیمر قابل شارژ نیز بر روی این دستگاه قرار داده شده است.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

خالق این وسیله، یعنی اقای دیوید هانت، معتقد است این وسیله بیشتر از اینکه یک وسیله کار باشد، وسیله ای است که من با کمک ان نشان دادم می توان با استفاده از ساده ترین چیزها، هرچه را که در فکر انسان است خلق کرد، به علاوه وی تولید این چنین دستگاه هایی را نوعی سرگرمی برای خود می داند. PiPhone جمعا با استفاده از 158 دلار قطعه ساخته شده است، اما شما می توانید با هزینه ای در حدود 35 تا 40 دلار ان را تهیه کنید.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

سومین اثر هنری این بخش، توسط فردی به نام دیوید ملیس خلق شده است. این اثر کاملا به درد کسانی می خورد که می دانند چگونه از اهن الات بیشترین استفاده را داشته باشند. تلفن همراه مورد بحث ما، با قیمتی در حدود 200 دلار به فروش خواهد رسید. این وسیله به صورت یک ‍پک از تمامی قطعات موردنیاز برای ساخت و سرهم کردن این گوشی ارایه خواهد شد. جالب است بدانید که این گجت عجیب وغریب، کلا به طور جداگانه با استفاده از برش های لیزری و برنامه های از پیش اماده شده طراحی و ساخته شده است. دریکی از مدل های ارایه شده این گوشی از صفحه نمایش های قدیمی که سابقا درگوشی های اولیه نوکیا می دیدیم استفاده شده است، اما در مدل دیگری از این گوشی، از LED های رنگی و قرمز استفاده شده است.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

اخرین شاهکار هنری ما، نام Neo-Victorian را با خود به دوش می کشد. طراح این گوشی، جوانی لهستانی بانام جان ون رد است.

این جوان قطعاتی از گوشی های قدیمی ساژم را جمع اوری و در محفظه ای که از الیاژ چوب و برنج درست کرده، قرار داده است، اما باید قبول کرد این گوشی در طراحی نهایی بیش ازحد بزرگ شده است و ارسال پیام با این گوشی بسیار سخت و طاقت فرساست. در هر صورت می توان پذیرفت که این طرح جذابیت های خاص خود را دارد.

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!

 با 4 گوشی دست ساز اشنا شوید!!


برچسب ها :