امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 سیتروین کاکتوس M ؛یک کراس اوور روباز
4/00 امتیاز از 2 رای
 خواندنی ها  |     |   161

در خبر مربوط به ارایه کاکتوس M، با شور و شعف خاصی به زبان فرانسه از این کانسپت با عنوان «un crossover de plein air» یاد شده که ترجمه ان چیزی شبیه به «یک کراس اور روباز» می شود. کاکتوس نسبت به مدل تولیدی زیبا و عجیبی که بر اساس ان ساخته شده، دارای پنجره جلوی عمودی تر، ارتفاع رانندگی بالاتر، دماغه پهن تر و تعداد درهای ان نیز ۲ عدد کمتر است. همچنین، دیگر ویژگی ای که بدون شک با دیدن تصاویر به ان فکر کرده اید، عدم وجود سقف است؛ موضوعی که مخصوصاً برای سرنشینان عقب با توجه به اینکه در هنگام سوار شدن باید خود را بالا بکشند، بسیار خوشایند خواهد بود. دو در بزرگ بدنه از جنس پلاستیک هستند که کاملاً تعهد این مدل را نسبت به مِهاری اولیه با بدنه تمام پلاستیک نشان می دهند.

پدال نوشت: این کانسپت که در نمایشگاه بین المللی اتومبیل فرانکفورت امسال رونمای می شود، مطابق گفته سیتروین می خواهد «اسودگی خیال» را به سبک زندگی تبدیل کند. با توجه به استفاده از صندلی های مقاوم در برابر نفوذ اب «نیوپرین»، کیت مخصوص حمل وسایل موج سواری و بادسواری در دریا و لوله های زهکشی جانبی، یک نسخه فرانسوی از جیپ رنگلر به شمار می اید؛ ضمن اینکه احتمالاً قابلیت های افرود ان بیشتر با مدل دیفرانسیل جلوی جیپ «رنگید» سازگار هستند.

اگر یک ویژگی کانسپت M بتواند تمام خصوصیات خارج از جاده رنگلرها را تحت تأثیر قرار دهد، یک سقف منبسط شونده ای است که می تواند تبدیل به یک چادر شود. در همین حال، صندلی های به صورت کاملاً تخت یا مطابق اصطلاحی که سیتروین در توصیف ان به کار می برد، «couchette» در می ایند. در نتیجه، این کانسپت نه تنها یک وسیله نقلیه ساحلی برای شماست، بلکه می تواند یک «مقصد» هم برایتان باشد.

در نمایشگاه فرانکفورت فرصتی برای ملاقات نزدیک با کاکتوس M در کنار دیگر کانسپت معمولی تر مبتنی بر کاکتوس با عنوان «ایرکراس» و همین طور، مدل اصلی فراهم خواهد شد. در مورد اینکه این تجربه طراحی به یک وسیله نقلیه تولیدی منجر خواهد شد یا خیر، هنوز صحبت خاصی نشده است. ولی اگر هم چنین اتفاقی رخ بدهد، احتمالاً همانند «مِهاری»، به بازار پر از ساحل اروپا محدود خواهد بود.


برچسب ها :