امروز : چهارشنبه, 24 مرداد 1397
 شاسی بلند ضدگلوله لندرور؛1 5 میلیارد تومان
4/50 امتیاز از 3 رای
 خواندنی ها  |     |   173

این خودروی لوکس و البته ضدگلوله Range Rover Sentinel نام دارد و برای انهایی که به هر دلیل همواره خود را در تیررس شلیک یا بمب گذاری می دانند پیشنهادی غیرقابل رد کردن است. در واقع خودروهای ضد گلوله متنوعی در بازارهای جهانی به فروش می رسد که بیشتر انها از نوع لیموزین هستند اما حالا محصول جدید لندور با ترکیبی متفاوت، نگاه ها را به خود معطوف کرده است. در گذشته محصولات مختلف لندروور توسط شرکتی واسطه به روزرسانی و به نوعی تقویت می شد اما Range Rover Sentinel نخستین خودروی تقویت شده و ضدگلوله این شرکت خودروساز محسوب می شود که تمامی توسط مهندسان یکی از زیرشاخه های ان یعنی بخش «عملیات های ویژه خودرو» مهندسی و ارایه شده است.

خودروی لوکس لندروور در تأسیسات خودروسازی «اکسفورد رود» این شرکت واقع در منچستر انگلیس ساخته شده است. کل ساختار این خودرو بر مبنای فاصله استاندارد دو محور عقب و جلو در سری رنج روورها ارایه شده است. از این رو ظاهرا تفاوت اشکاری میان Range Rover Sentinel و سایر خودروهای مشابه این سری دیده نمی شود اما زمانی که به زیر خودرو دقت می کنید متوجه تفاوت داستان می شوید. در این بخش از خودرو صفحه فولادی مخصوصی تعبیه شده که زیرساخت ان را در برابر هرگونه انفجاری تقویت می کند. کمی بالاتر می اییم، یعنی جایی که پنجره های خودرو قرار دارد. شیشه ها از لایه های مختلفی تولید شده که در قسمت مربوط به راننده تنها 10 سانتیمتر باز می شوند تا از این طریق تبادل هرگونه مدرک و موارد مشابه صورت گیرد.

محصول جدید لندروور موفق به اخذ استاندارد VR8 از سوی QinetiQ در برابر تهدیدات بالستیکی شده است. این بدان معناست که خودرو در برابر انفجار 15 کیلوگرم TNT و نارنجک های DM51 (که چه در زیر یا روی سقف خودرو منفجر شوند) مقاوم خواهد بود. Range Rover Sentinel امکانات دیگری نیز دارد که از ان جمله می توان به سیستم بسته شدن خودکار درب باک و باتری پشتیبان اشاره کرد.

در زیر در کاپوت خودرو، موتور قدرتمند 6 سیلندر بنزینی سوپرشارژ 340 اسب بخاری دیده می شود که با یک جعبه دنده 8 سرعته ZF درگیر است. تعبیه سیستم های پیشرفته کنترل پایداری دینامیک و کنترل پایداری پیمایش، هدایت خودرو را در مواقعی که در مناطق کوهستانی و صعب العبور به کار گرفته می شود به کاری اسان و لذت بخش تبدیل می کند.

این خودرو به گونه ای طراحی شده که اگر به هر دلیلی درهای ان قفل شوند، می توان از سیستم گریزی که در پشت صندلی های عقب تعبیه شده از خودرو خارج شد. این خودرو که تا 650 کیلوگرم ظرفیت حمل بار دارد به فناوری های دیگری نظیر سیستم کنترل نقاط کور، تشخیص خودروهای مجاور و سیستم فوق پیشرفته امنیتی مبتنی بر عملکرد دوربین ها مجهز است.

قرار است خودروی ضدگلوله لندروور در نمایشگاه بین المللی تجهیزات امنیتی و دفاعی DESI که به زودی در لندن برگزار می شود به نمایش عمومی گذاشته شود. فروش این محصول جدید در بریتانیا، اروپا، امریکای جنوبی، افریقا و خاورمیانه درحدود 446 هزار دلار(بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون تومان) خواهد بود که در نوع خود رقمی گزاف به نظر می اید.

مترجم: مهدی پیرگزی


برچسب ها :