امروز : ﺳﻪشنبه, 23 مرداد 1397
 فرار شیخ قطری با فراری از امریکا
3/50 امتیاز از 1 رای
 خواندنی ها  |     |   159

پلیس کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که فراری مورد نظر متعلق به یک شیخ قطری به نام خالد بن حمد ال ثانی است. او عاشق خودروهای پرسرعت و صاحب یک تیم در مسابقات قهرمانی درگ و یکی از اعضای خانواده سلطنتی است.

عصر شنبه لافراری 12 سیلندر زرد رنگ ال ثانی در حال مسابقه دادن با یک پورشه سفید رنگ در خیابان های کم عرض دیده شد. ان ها حتی از چراغ قرمز نیز رد شدند.

گفته می شود این شیخ قطری حدود 1.4 میلیون دلار برای خرید این لافراری پرداخت کرده است.

پلیس این دو خودرو را زمانی که جلوی در خانه پارک بودن پیدا کرد و ال ثانی به ان ها گفت که صاحب خودروهاست و اصلا با سرعت زیاد رانندگی نمی کرده و قانون را زیر پا نگذاشته است.

ال ثانی ادعا کرده بود که مصونیت دیپلماتیک دارد ولی دومنیک ریوتی رییس پلیس بورلی هیلز به خبرنگاران گفت که مقامات این ادعا را رد کرده اند. ریوتی اضافه کرد که وقتی مصونیت دیپلماتیک نداشته باشید نمی توانید چنین ادعایی کنید و حتی اگر چنین مصونیتی داشته باشید نباید از ان برای به خطر انداختن جان دیگران استفاده کنید.

از ان جایی که به روشنی معلوم نبود راننده خودرو چه کسی بوده است هیچ کار خاصی انجام نشد. در فیلم ها و عکس های موجود راننده دیده نمی شود و کسی پیدا نشد که راننده ان دو خودرو را بشناسد.

با این حال رییس پلیس اعلام کرد که پلیس به تحقیقاتش ادامه می دهد و به محض شناسایی راننده وی را به جرم رانندگی بی احتیاط تحویل دادگاه می دهد.

پلیس بورلی هیلز شکایتی را از طریق وزارت امور خارجه امریکا تحویل کنسولگری قطر داده است و امیدوار است به این شکایت رسیدگی شود.

مقامات قطری در این کشور و یا مقامات سفارت قطر در واشنگتون هنوز هیچ پاسخی به این شکایت نداده اند.

مترجم: احسان دوستی

Search engine friendly content
دانلود ویدیو

برچسب ها :